Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Predátor z Liberce Jan R. byl obviněn ze znásilnění dítěte: Na povrch vyplouvají děsivé prohřešky z minulosti!

Ženy i muže po celém světě rozsudek irského soudu pobouřil.
Zdroj: pixabay
Znásilnění

Předseda libereckého spolku Děti ráje železnice Jan R. byl policií obviněn ze znásilnění dítěte a hrozí mu dvanáct let vězení. Nevylučuje se navíc ani to, že bylo obětí více. Už dříve byl přitom odsouzen za to, že znásilnil dvě děti a měl si je dokonce u sebe doma natáčet, jak informoval Blesk.

„Muž byl vzat do vazby a obviněn ze zvlášť závažného zločinu znásilnění, kterého se měl dopustit vůči nezletilému dítěti, jež mu bylo svěřeno do dozoru. Obviněný se v průběhu vazebního zasedání k věci doznal,“ prozradila mluvčí Okresního soudu v Liberci Denisa Šmídová webu CNN Prima News. „Tento muž byl v minulosti dvakrát stíhán a odsouzen za stejnou trestnou činnost,“ dodala.

Už v osmnácti znásilnil dívku

V případu se objevují další děsivé skutečnosti. Znásilnění se měl dopustit předseda spolku Děti ráje železnice Jan R. Začátkem letošního dubna ho kriminalisté obvinili ze znásilnění a poslali do vazby. Jenže problémy se zákonem měl už v minulosti.

Poprvé se znásilnění dopustil ještě jako sedmnáctiletý, v osmnácti letech se tohoto prohřešku dopustil podruhé. V libereckých Lidových sadech v roce 2008 znásilnil teprve třináctiletou dívku, jak v té době uvedl Liberecký deník. Mělo se jednat o sestru jeho kamaráda z modelářského kroužku. Znalci tehdy uvedli, že pachatel trpí patologickou sexuální agresí a heterosexuální pedofilií. Na dívce vykonal anální styk. Následně se měl podle iRozhlasu dopustit druhého znásilnění, za které byl na šest let poslán do vězení.

V bytě měl kamery

Jan R. byl předsedou spolku, v němž s partnerkou kromě jiných činností nabízeli i hlídání dětí, které hlídali ve svém bytě. „V celém bytě jsou kamery, které snímají děti během celého dne. I při převlékání. Muž záznamy z kamer pečlivě sleduje a zpracovává,“ prozradila Radiožurnálu žena z organizace, která v Libereckém kraji pomáhá dětem, jak informoval Blesk.

Spolek Děti ráje železnice pořádá výlety pro děti, letní i příměstské tábory a nabízí i hlídání dětí. Kriminalisté z Liberce i nadále vyzývají rodiče, kteří měli nějakou zkušenost v rámci akcí spolku Děti ráje železnice, aby jim zavolali na telefonní číslo 720 076 822.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy