Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Pražská policie hledá Dariu z ukrajinského Mariupolu. Nerozumí česky

V Praze se ztratila dívka z ukrajinského Mariupolu.
Zdroj: Policie, Profimedia, koláž eXtra.cz
pátrání

Kriminalisté hledají osmnáctiletou dívku z ukrajinského Mariupolu, která se ztratila v Praze. Nerozumí česky, neumí číst v latince, nemá u sebe mobilní telefon ani doklady. Dívku naposledy viděla její pěstounka v pondělí 13. června kolem 07:30 ve vestibulu metra Palmovka. Na webu pražské policie o tom dnes informoval její mluvčí Jan Rybanský.

Pohřešovaná Daria Velychko má hubenou, 158 centimetrů vysokou postavu, středně dlouhé světle hnědé vlasy a šedé oči. Na sobě by měla mít bílé šaty se šedými kostkami, hnědou bundu s kapucí s růžovými trojúhelníky, bílé ponožky a černé tenisky s bílou podrážkou.

Z Palmovky měla dívka, která do ČR přijela letos v březnu, odjet v pondělí ráno do školy v Praze 3. Tam ale nedorazila. Podle všech zjištění mohla nastoupit do špatné tramvaje a neví, jak se dostat zpět, uvedl mluvčí. "Pokud jste dívku viděli, kontaktujte prosím linku 158 nebo ji osobně doprovoďte na nejbližší policejní služebnu," doplnil.

Boje v Mariupolu

Mariupol, odkud dívka pochází, ruská armáda během svého vpádu na Ukrajinu téměř zničila. Ruské letecké nálety ve válce, která stále pokračuje, ve městě zasáhly mimo jiné dětskou nemocnici a divadlo v centru, kde se zřejmě ukrývaly stovky lidí. Ruské síly Mariupol po dlouhých bojích ovládly v květnu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy