Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Pravomocně odsouzený lhář Zeman se neomluvil. Bývalý poradce Šarapatka na něj žene exekutory

Zdeněk Šarapatka posílá na Miloše Zemana exekutory. Prezident se odmítá omluvit
Zdroj: Profimedia.cz / koláž eXtra.cz
(NE)OMLUVA

Miloš Zeman se neomluvil svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi. Před nedávnem mu to přitom nařídil soud. Právník se teď chce bránit a na prezidenta republiky podat návrh na exekuci. Právní zástupce Miloše Zemana se sice dovolal k Nejvyššímu soudu, to ale nemá na omluvu odkladný účinek. Šarapatka již minulý týden sdělil, že počká do 16. ledna, zda omluva dorazí. Pokud ne, učiní další kroky, což se nyní i stalo.

Prezident Miloš Zeman v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Zdeňka Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale odešel z úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, po dohodě. Bývalý poradce u soudů už dříve docílil omluvy od ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novou žalobu mířící na prezidenta.

S tou už bývalý poradce uspěl. Spor se vrátil k Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který loni v říjnu Šarapatkovu žalobu na ochranu osobnosti z procesních důvodů zamítl. Šarapatka následně podal na Zemana novou žalobu k Okresnímu soudu v Rakovníku. Ten jí loni v květnu vyhověl a rozhodnutí následně potvrdil i odvolací soud.

Na omluvu měl Zeman sedm pracovních dní od doručení rozsudku, k němuž podle informací, které sdělil jeho právní zástupce Seznam Zprávám, došlo minulé pondělí. "Schránka prázdná. Omluva nikde. Rozhodnuto: nastupuje exekutor. Je pravděpodobné, že rozhodne také o tom, že Miloš Zeman nebude moci nakládat se svým majetkem," napsal Šarapatka včera na Facebook. Nyní se svým právním zástupcem podali návrh na exekuci, který také zveřejnil na svém facebookovém účtu.

"Exekuční návrh byl podán, omluva k dnešnímu dni nepřišla. Návrh na exekuci byl podán k Exekučnímu úřadu pro Prahu - západ, soudnímu exekutorovi Mgr. Dušanu Šnaiderovi. Jeho obsahem je toliko návrh na exekuci k vymožení nepeněžitého plnění, která se provádí prostřednictvím postupně ukládaných pokut, vymáhaných exekutorem jako jakékoli jiné peněžité plnění,"sdělil ČTK Šarapatkův advokát Artur Ostrý.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy