Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pravá ruka Krejčíře versus nástupce Jonáka. Poškozeným v kauze Hlubučka a Redla je nový majitel Discolandu

Hlubuček a spol. měli spadeno na nového majitele Discolandu
Zdroj: Profimedia
NÁHODA?

Inu, svět je malý a o náhody tu není nouze. Asi taková věta se člověku vybaví, když zjistí, že v současné kauze kolem Petra Hlubučka a Michala Redla je jedním z hlavních poškozených člověk, který má s obdobím devadesátých let a pražským podsvětím zvláštní pouto. Petr Michovský, o kterém se na nahrávkách velmi často mluví, je totiž novým vlastníkem Discolandu Silvie. Legendární diskotéky, kterou provozoval kontroverzní podnikatel a domnělý mafiánský boss Ivan Jonák.

Politici, veksláci, dealeři, lehké ženy a další živly pražského podsvětí. Na této diskotéce jste mohli potkat vše. Ivan Jonák si liboval v opravdu extravagantních kouscích, takže nebyl problém potkat v Discolandu živého medvěda, obřího hroznýše či hada, kterého Jonák choval ve vaně. Tyhle příběhy ale zůstaly v devadesátých letech.

Discoland, Jonák a Michovský

Až do Jonákovy smrti se Discoland rekonstrukce nedočkal. Nedávno navíc Jonákův kamarád a bývalý DJ z Discolandu Uwa Vaník oznámil, že současný majitel Sylvie chce objekt, ve kterém klub sídlil, částečně zdemolovat a přestavět na byty s restaurací. A právě jméno současného majitele Petra Michovského figuruje v policejních odposleších. Ne však na pozici uplácejících či uplácených, ale naopak těch, které mělo takové jednání poškodit.

Právě Michovského totiž skupina kolem Redla a Hlubučka podle policejního spisu, ze kterého cituje web iRozhlas, vnímala jako jednu z největších hrozeb. Dokonce měli najmout důvěryhodného člověka, který měl podle odposlechů Michovského jako konkurenta, citujeme, "držet za koule". Petra Michovského jsme se pokoušeli kontaktovat, telefon v jeho firmě však jen vyzváněl a na zprávy neodpovídal. Jeho případné vyjádření do článku doplníme.

Petr Hlubuček a spol

Obviněných v kauze dopravního podniku by mělo být 13. Jedním z nich je dnes již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), který stejně jako Redl skončil ve vazbě. Policie tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky. Kauza vedla k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s Redlem v kontaktu. Europoslanec Stanislav Polčák pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy