Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Potápěče v dovolenkovém ráji Čechů napadla ryba s lidskými zuby. Zakousla se mu do nohy

Ostenec nazelenalý má lidské zuby.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
Útok ryby

Lidé v moři mohou narazit nejen na agresivní žraloky, ale také na další rizika, která číhají v hlubinách. Nepříjemnou příhodu zažil americký potápěč Alex Pikul, kterého napadl samec ostenců z řádu čtverzubců. Zajímavostí u téhle ryby je, že má zuby připomínající lidské. Její kousnutí je velmi bolestivé. Alex o svém dramatickém zážitku promluvil na webu The Sun. 

Americký potápěč Alex Pikul z Alabamy měl poměrně štěstí, když se agresivní ryba s "lidskými" zuby zakousla jen do jeho nohy. I tak má zkušený plavec po incidentu následky. V Egyptě se Alex s ostatními kolegy vydal potápět k pobřeží Šarm aš-Šajch. Silný proud je ale donutil změnit směr. Potápěči se náhle objevili nad nevylíhnutými vajíčky ostence nazelenalého.

Ryba s tvrdými lidskými zuby

Potápěčů si všiml rybí samec, který vajíčka chránil. Okamžitě přešel do útočné pozice a plavce začal pronásledovat. Odnesl to právě Alex Pikul. "Podle toho, co jsem cítil, mi ryba prokousla kůži a krvácel jsem. Po kousnutí mi tam zůstala modřina a šrám ve tvaru lidských zubů, což bylo docela vtipné," popsal Alex svůj střet s agresivní rybou pro web The Sun.

Už pojmenování ostenec vzniklo proto, že tyto ryby se chovají velice agresivně, obzvlášť když někdo zabloudí do jejich teritoria. Své vetřelce koušou. Ryba o velikosti až 75 centimetrů má zuby připomínající lidské a pohybuje se převážně v tropických a subtropických vodách v mělčinách. Druh a vizáž této ryby šokovaly obyvatele Indonésie, kterou se podařilo vylovit v roce 2018. Jak tento druh ostence útočí, se můžete podívat zde na YouTube.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy