Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Posun v případu omylem vyvolaného potratu na Bulovce: Policii kontaktoval právní zástupce jedné z poškozených

Posun v případu potratu v nemocnici na Bulovce: Policii kontaktoval právní zástupce jedné z poškozených
Zdroj: profimedia.cz
posun

Policie hlásí posun v otřesném případu, který se stal v pražské nemocnici na Bulovce. Tamní lékaři se dopustili fatální chyby, zaměnili dvě pacientky asijského původu a u jedné z nich omylem provedli potrat. Policisté uvedli na sociálních sítích, že se jim ozval právní zástupce jedné z poškozených. 

Policisté nadále řeší otřesný případ, jenž se stal v nemocnici na Bulovce. Na gynekologicko-porodním oddělení došlo k záměně dvou pacientek asijského původu a jedna z nich kvůli fatální chybě přišla o své nenarozené dítě ve čtvrtém měsíci. Policie oznámila na sociální sítí X posun v případu. Ozval se jim právní zástupce jedné z žen.


"Děkujeme médiím za zveřejnění výzvy směřované k poškozeným ženám. V průběhu dnešního dne nás kontaktoval právní zástupce jedné z poškozených, který ženu zastupuje,“ informovala policie během pátečního odpoledne. Ihned zahájila úkony trestního řízení: "Kriminalisté na základě nově získaných informací ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ napsala policie.

Personál byl postaven mimo službu

Policisté nejdříve kontaktovali nemocnici, poškozené se ovšem nedařilo kontaktovat. "Kriminalisté se v této věci obrátili na dotyčnou nemocnici, nicméně se do současné chvíle nepodařilo kontaktovat poškozené. V této souvislosti bychom rádi požádali obě ženy, aby se nám ozvaly prostřednictvím linky 158, nebo dorazily na jakoukoli policejní služebnu," uvedli.


Nemocnice uvedla, že dotyčný personál byl postaven mimo službu. "Jako akreditovaná fakultní nemocnice máme jasně stanovená pravidla a postupy, které je náš zdravotnický personál povinen bez výjimky dodržovat. Dotyčný personál kliniky je nyní až do úplného vyhodnocení nežádoucí události postaven mimo službu s tím, že v případě zjištění porušení závazných pracovních postupů v rámci právě probíhajícího interního šetření bude u konkrétních jednotlivců vyvozena osobní odpovědnost," sdělila mluvčí nemocnice Eva Stolejda Libigerová pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy