Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Poslední setkání s Petrem Pavlem před volbami: Staromák praskal ve švech

Poslední kroky generálovy kampaně.
Zdroj: eXtra.cz/Jiří Masojídek
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
prezidentské volby

Blíží se poslední kolo prezidentských voleb a kandidát Petr Pavel zaplnil Staroměstské náměstí v Praze. Vyzval občany naší země, aby se ještě naposledy přišli podívat dnes od 17:00 hodin a podpořili tak pravdu a důstojnost, což je krédo generálovy kampaně. Na místě byla i redakce eXtra.cz a vše bedlivě sledovala.

"Všichni za pravdu. Přijďte podpořit pravdu a důstojnost na poslední setkání v rámci naší kampaně na pražské Staroměstské náměstí. Přijďte prosím vyjádřit, že lži a strašení nás neodradí," je napsáno u příspěvku generála Petra Pavla na jeho Twitteru.

Redakce eXtra.cz situaci monitorovala na místě. Už od stanice metra Staroměstská byla vidět, že na náměstí proudí davy lidí, většinou mladších, kolem 40 let. "Jsme z Prahy, já i přítel jsme skončili v práci dříve, abychom mohli dorazit. Není nám jedno, co se v naší zemi děje," říká asi třicetiletá Lenka, kterou jsme potkali cestou.

Na setkání přišli i podporovatelé Petra Pavla z řad neúspěšných kandidátů na post prezidenta, jako například Marek Hilšer. "Máme na výběr mezi lží a nenávistí a mezi politikou, která je normální a slušná," pronesl k lidem Hilšer.

Hlasy lidí

Kampaň generála Petra Pavla má opravdu velký dosah, jak potvrdila šedesátiletá paní Hana, která přijela se svou kamarádkou až z Čáslavi. "Dorazili jsme z Čáslavi, už to jinak nejde, nechceme Babiše v politice a už vůbec ne na Hradě, mrzí mě, že lidi mého věku volí jeho," prohlásila. "Když jsem byla malá, naši se mnou jezdili v kočárku demonstrovat v roce 89, tak jsem chtěla, aby to malá taky viděla," řekla Věra která dorazila s roční dcerkou v kočárku.

Staroměstské náměstí se zaplnilo na maximum. Na konci setkání se s davem rozloučil moderátor a lidé se pomalu rozcházeli do svých domovů. "Mělo to spíše atmosféru rockového koncertu. V porovnání s Babišovými mítinky, kde byla ostraha na každém rohu," konstatuje náš redaktor. 

Atmosféru, která tam panovala, můžete nasát z fotografií v naší galerii

Související články

Další články

Nejnovější kauzy