Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Poslední rozloučení s Věslavem Michalikem (†59): Přišli Rakušan, Gazdík i Slávek Boura

Poslední rozloučení s politikem Věslavem Michalikem.
Zdroj: Se souhlasem STAN, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Pohřeb

Ve čtvrtek se v pražském kostele U Salvátora koná poslední rozloučení s politikem Věslavem Michalikem (STAN). Ten zemřel dne 12. června v pouhých devětapadesáti letech. Na pohřeb dorazila jak rodina, tak i blízcí přátelé a politici.

Věslav Michalik byl dlouholetý starosta Dolních Břežan a také místopředseda hnutí STAN. Jeho nečekaná smrt v pouhých devětapadesáti letech všechny zasáhla. „Věšek zemřel náhle v neděli 12. června odpoledne na srdeční selhání,“ prozradila jeho žena Hanka, která s ním byla v době, kdy umíral. Údajně měl zemřít přímo na rodinném výletě, jak píše Blesk.

Poslední rozloučení s politikem probíhá od 13:00 hodin ve čtvrtek 23. června v pražském kostele U Salvátora v centru města.

Rakušan proklouzl dovnitř

Mezi prvními smutečními hosty dorazila například hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková. Později se objevil i lídr STAN Vít Rakušan, který však proklouzl dovnitř bočním vchodem. Přišel také exministr školství Petr Gazdík (STAN), předseda klubu TOP 09 Jan Jacob, poslanec Jan Lacina (STAN) nebo ministr dopravy Martin Kupka.

Naposledy rozloučit se s Michalikem přišli i Slávek Boura nebo radní v Dolních Břežanech Markéta Mayerová, která v minulosti moderovala s Bourou pořady na Nově. 

Chvilku po půl jedné se začali hosté přesouvat do kostela. Přišlo ale veliké množství lidí, fronta je až do vedlejší ulice, a podle reportérů na místě není možné, aby se všichni dostali dovnitř. Během obřadu promluvil Vít Rakušan: „Byl to klidný člověk, velmi pracovitý. Nechal za sebou velký kus práce. Za sebe i hnutí STAN bych mu chtěl poděkovat. Nebýt jeho, dost možná bych tu jako ministr nestál.“

Související články

Další články

Nejnovější kauzy