Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Poslední člověk, který viděl Janu a Adámka naživu: Muž popsal okamžiky před smrtí

Matka zavraždila vlastního syna.
Zdroj: Policie České republiky
tragický příběh

Děsivý závěr má tragédie v Krkonoších. Čtyřicetiletá Jana vzala svého tříletého syna Adámka do hor a 28. prosince se dvojice vydala lanovkou na Růžovou horu nedaleko Pece pod Sněžkou. Tam matka s největší pravděpodobností chlapečka uškrtila a následně se sama oběsila. Ještě před děsivým činem dvojici podle svých slov spatřil svědek, který redakci eXtra.cz popsal poslední momenty před tragédií.

Pátrání po čtyřicetileté Janě a jejím tříletém synovi Adámkovi bohužel skončilo nejhorším možným výsledkem. Záchranáři našli už jen dvě mrtvá těla, matka podle zjištění serveru TN.cz s největší pravděpodobností chlapečka uškrtila a následně se sama oběsila.

Svědek: Utéci před manželem nejspíš nechtěla

Evu s Adámkem ještě před děsivým činem podle svých slov viděl jeden svědek. "Já ji viděl i s dítětem 28.12. na lanovce na Růžovce. Tam se pak chodí pěšky a je tam hrozný terén. Ten den to tam hrozně klouzalo, ledovka. A měla s sebou i sáňky, takže utéci před manželem asi nechtěla, to spíš se něco stalo nahoře u Růžovky. Ale to už jsem říkal policii," napsal na Facebooku muž, jehož identitu nechceme prozrazovat.

Svoje svědectví následně potvrdil i naší redakci. "Já ji viděl jenom chvilku, nějak jsem neviděl, že by se chovala divně. Vedla syna za ruku a v druhé ruce měla sáňky," uvedl svědek pro eXtra.cz.

Podle psychiatra Cyrila Hoschla byla nejspíš motivem činu takzvaná rozšířená sebevražda u těžké deprese. „Svých důvodů pro to může mít víc. Například aby ta nejbližší bytost bez této osoby na světě netrpěla, může také věřit, že spolu budou v nebi a podobně. Známá je rozšířená sebevražda bavorského krále Ludvíka, který takto vzal s sebou svého psychiatra skokem do jezera, oba se utopili,“ připomíná lékař. „Pokud o podobných myšlenkách lékaři vědí, pomoci se dá léčbou deprese takové osoby,“ doplnil psychiatr pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy