Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Političky ANO kritizují Jurečkův vánoční večírek za 400 tisíc. Schillerová si přitom platila fotografa za 2 miliony

Alena Schillerová si nechala zaplatit fotografa za miliony, její kolegyně teď kritizují večírek Mariana Jurečky
Zdroj: Profimedia / eXtra.cz
kritika

Vánoční večírek ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Mariana Jurečky se stal terčem kritiky. Nejhlasitější zaznívá od hnutí ANO. Toho samého hnutí, jehož ministryně si nechala platit soukromého fotografa za dva miliony korun. Jedná se přitom o večírek pro zaměstnance, který je obvyklý ve většině firem.

Čtyři sta tisíc korun. Zhruba tolik by mělo stát na cateringu adventní setkání se zaměstnanci, které naplánoval resort ministerstva práce a sociálních věcí. S takovou informací přišla MF Dnes s tím, že zatímco ostatní ministerstva si večírky odpouštějí, Jurečka ho do rozpočtu zařadil. „Akce proběhne ve foyer ústřední budovy. Takové setkání je dobrým zvykem v každé zdravé organizaci. Rozpočet akce zůstal na nejnižší možné úrovni," řekl listu mluvčí Josef Augusta.

Političky ANO se rozčilují nad večírkem

Politici hnutí ANO nenechali na Jurečkovi nit suchou. "400 tisíc jen za občerstvení na vánočním večírku pro zaměstnance? To jako vážně, pane ministře? Vy jste fakt nepoučitelní. Lidi káráte, že se musí uskromnit. Platy jste si ale zmrazit nedali, úředníky propouštíte jen naoko a před Vánoci z eráru prostě zapaříte," píše Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO na sociální síti X.

Přidala se k ní její stranická kolegyně poslankyně Ivana Mádlová. "Na lidoveckých ministerstvech vesele slaví za statisíce, zatímco růst minimální mzdy ani nepokrývá inflaci, konají se stávky, ceny potravin rostou o pětinu a zároveň podle dat lidé u nás chudnou," píše poslankyně na téže síti.

Fotograf pro Instagram Schillerové za dva miliony

Političky ale ve své kritice zapomněly připomenout to, že jejich stranická kolegyně Alena Schillerová si nechala ze státní kasy platit fotografie na soukromý Instagram a používala je v soukromé kampani. V porovnání s tím, že Jurečka utratil peníze za vánoční večírek, který je v dnešní době naprosto obvyklý ve většině podniků a jehož náklady jsou v porovnání s fotkami Schillerové téměř pětinové, vypadají jejich výčitky spíš jako snaha hledat na vládní koalici jakýkoli důvod ke kritice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy