Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Politici na hokejovém finále: Babiš vytáhl fešného syna, Pekarová Adamová řádila s partnerem

Politici na mistrovství světa.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Se souhlasem P. Pavel, M. Pekarová Adamová, Instagram A. Babiš
Předchozí Další
+ Dalších 23 fotografií
Politici

Češi na mistrovství světa předvedli opravdu pohádkový výkon. Ve finále se jim podařilo porazit Švýcary a po dlouhých čtrnácti letech znovu vybojovali zlaté medaile. Napínavé finále si v O2 areně nenechala ujít celá plejáda politiků, nechyběl třeba bývalý premiér Andrej Babiš, předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová či prezident ČR Petr Pavel.

Je to už dlouhých čtrnáct let, co Česká republika naposledy získala zlato na mistrovství světa. A je to také již 39 let, kdy se týmu povedlo získat titul mistrů doma v Praze. Naposledy se tak stalo v roce 1985, tehdy jsme slavili ještě jako Československo. Letos se to hráčům za velké podpory fanoušků v celé zemi podařilo znovu. Ve finále porazili Švýcarsko 2:0 a převzali mohutný pohár vítězů i zlaté medaile.

Velmi napínavý poslední zápas MS si nenechala ujít řada známých politiků. Bývalý premiér Andrej Babiš vzal na událost syna Frederika. Oba se spolu vyfotili na tribuně, jak nadšeně fandí českému týmu.

Fandící Sněmovna

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová přišla na tribunu se svým manželem IT specialistou Petrem Pekarem. Dvojice seděla vedle ministra Vlastimila Válka. Všichni fandili jako o život.

Ministr vnitra Vít Rakušan se také ukázal v O2 areně, kam vzal svou dceru. Bylo vidět, že si to spolu moc užili.

Nadšený prezident

Finále mistrovství si nenechal ujít ani prezident Petr Pavel, který přišel po triumfu za hokejisty do šatny a osobně všem pogratuloval. „Chlapi, za prvé velká gratulace a velký dík. Když jsem byl na prvním zápase s Finskem, málokdo tušil, že to takhle dopadne. A já jsem si celou dobu sobecky přál, aby to na domácí půdě padlo, když u toho můžu být. A je to jenom vaše zásluha. Nejenže jste vyhráli zlaté medaile, ale zároveň i celá organizace toho šampionátu nám jako republice udělala hrozně dobrý jméno. Tahle země takové vítězství potřebovala jako sůl. Nejenom náš hokej, ale celá země. Prostě chybělo nám nové Nagano a vy jste ho přinesli,“ řekl jim prezident podle iSportu.

Kdo se naopak rozhodl, že bude sledovat mistrovství z domova, to byl šéf Pirátů Ivan Bartoš. „Držíme palce, kluci,“ napsal fandící Bartoš. "Hoši, děkujeme. Jste mistři světa," dodal po vítězném zápase.

MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji se uskutečnilo od 10. do 26. května 2024 v České republice (Praha a Ostrava). Do Prahy se MS v hokeji vrátilo po 9 letech. Naposledy se MS v hokeji uskutečnilo v ČR v roce 2015.

Mistry světa se stal tým České republiky, jehož trenérem byl kouč Radim Rulík. Česká republika získala titul mistrů světa po 14 letech.