Trendy
Bachelor Česko 2025 válka na Ukrajině Karlos Vémola

Policisté na Strahově se bavili driftováním. Zábava na sněhu bude mít tvrdou dohru

Policie se do toho vložila.
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
POLICIE

Zatímco mnozí zvažují jestli vůbec v tomto počasí vyjet na silnici, policisté sníh neřeší a naopak si ho náramně užívají. Video driftujícího policejního Kodiaqa válcuje sociální sítě a posádku čeká vyšetřování.

Zima v Praze přináší nejen kalamity v dopravě, ale zjevně i novou zábavu pro muže zákona. Parkoviště u stadionu na Strahově je legendárním místem pro všechny milovníky jízdy bokem, tentokrát se ale role „pirátů silnic“ ujali ti, kteří by je měli chytat.

Driftující policejní hlídka

Na sociálních sítích se objevilo video, které zachycuje policejní Škodu Kodiaq, jak na čerstvém sněhu opisuje ukázkové kružnice. Záběry, které natočili svědci na mobilní telefony, nenechávají nikoho na pochybách – řidič služebního vozu dostal auto do řízeného smyku a užíval si prázdné plochy. Ačkoliv to vypadá jako scéna z akčního filmu a toto místo je pro milovníky driftování posvátné, problém je v tom, že Strahov je veřejně přístupné místo, kde platí běžná pravidla silničního provozu.

Video okamžitě vyvolalo bouřlivou debatu o dvojím metru. Kdyby totiž stejný kousek předvedl běžný řidič, policisté by s ním ve většině případů neměli slitování. Tato hlídka však žádnému z ostatních vozů pokutu neudělila, naopak se přidala do party.

Driftování na veřejných komunikacích je ale v Česku zakázané a policie ho klasifikuje jako nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky a neohleduplné chování. Hříšníkům za takovou „frajeřinu“ hrozí pokuta až 2 500 korun. To ale není vše – ve správním řízení může takový řidič přijít i o řidičský průkaz. Legálně si lze jízdu smykem vyzkoušet jen na uzavřených okruzích.

Vyjádření policie

Zatímco se video šíří a baví fanoušky motorismu, vedení pražské policie není úplně nadšené. Smysl pro humor jim v tomto případě chybí. „Jednání policie je v tomto případě zcela nepřípustné a neakceptovatelné a budou z něj vyvozeny důsledky,“ uvedla pro Novinky.cz, mluvčí policie Eva Kropáčová.

Celou věcí se už zabývá odbor vnitřní kontroly. Ten nyní zjišťuje, která konkrétní hlídka si z parkoviště udělala kluziště. Chvíli hrála roli i umělá inteligence, která dnes dokáže vytvořit videa téměř nerozeznatelná od skutečnosti. Zde však vše nasvědčuje tomu, že jde o reálný záznam.

GLOSA: Kotek vládne zábavě. Jeho tempo ale budí otázky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy