Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Policista v Horních Počernicích zmlátil pořvávajícího podivína: Trestnímu stíhání se vyhne!

+ Dalších 11 fotografií

Jak redakce eXtra.cz již upozornila, na sociálních sítích se již několik dnů šíří pro mnohé diváky pohoršující video, na němž policista zvolil pro zpacifikování zjevně zmateného muže dost netradiční zákrok. Použil pěst, strkal do něj, až se mohl zranit při pádu o chodník, nechyběla ani útočná noha. Redakce eXtra.cz nyní zjistila, že trestní stíhání strážci zákona vůbec nehrozí.

Policie brání kolegu: Recidivista byl agresivní

„Zákrokem z Horních Počernic se z vlastní iniciativy zabýváme a současně jsme informovali GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů, která prošetřuje možné trestné jednání policistů – pozn. red.). Kontrolní orgány budou detailně zkoumat přiměřenost zásahu policisty, zároveň však budou vyhodnocovat i to, co tomu předcházelo a co není na videu zachyceno,“ uvedla pro eXtra.cz v úterý mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Podle prvních informací byl tento šestkrát soudně trestaný recidivista agresivní, hlídce vyhrožoval, že je všechny postřílí, a zároveň nereagoval na žádné výzvy policistů. Po zákroku byl muž převezen na psychiatrii,“ doplnila.

Jenže podle našich informací se GIBS možná až překvapivě rychle rozhodla, že policistův zákrok není trestným činem.

Touto záležitostí se nezabýváme,“ sdělila mluvčí inspekce Ivana Nguyenová s tím, že ji šetří samotné kontrolní orgány policie.

Muži tak momentálně přinejhorším hrozí maximálně kázeňský trest, například srážka z platu.

Po prvotním vyhodnocení zákroku samotnou policií se zdá, že na něm neshledala nic mimořádně závažného, protože policista nyní také i dál slouží.

„Nikdo nebyl v souvislosti s tímto případem do současné chvíle postaven mimo službu,“ doplnila pro eXtra.cz Violeta Siřišťová z pražské policie.

Pobouření

U řady laiků nicméně vyvolal zákrok velké rozhořčení.

„Toto je jasné napadení. Byl to nepřiměřený zákrok. Doufám, že ten policista bude potrestán, i když tomu moc nevěřím. Samozřejmě to ty švestky hodí na něj, že je napadl. Jako vždy. Takhle to dělají,“ psal například na Facebooku Puli ještě předtím, než se uniformovaní strážci pořádku podobným způsobem k případu opravdu vyjádřili.

Jiní se ale naopak policie zastávají s tím, že někdy nemůže s pachateli jednat v rukavičkách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy