Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Policista po brutálním útoku na bezbrannou dívku stále nebyl potrestán. Je na neschopence

Napadení dívek opilým policistou v Praze.
Zdroj: X/desoleole/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
incident

Chování opilého policisty, jenž vláčel dívku za vlasy, pobouřilo veřejnost. Incident, kterého se pod vlivem alkoholu dopustil před pražským klubem na Smíchově a během nějž napadal lidi a agresivně se choval zejména vůči jedné dívce, stále rezonuje médii a na povrch vyplouvají další informace. Jak uvádí server Novinky, policista nebyl postaven mimo službu. Je na neschopence. 

Chování, kterého se dopustil opilý policista před pražským klubem na Smíchově, otřáslo českou společností. Incident, při kterém muž zákona napadal lidi a jednu z dívek vláčel za vlasy po silnici, se stále šetří. Jak ovšem uvádí server Novinky, dotyčný útočník nebyl postaven mimo službu. Je pouze v pracovní neschopnosti.


„Zatím nebyl postaven mimo službu, je v pracovní neschopnosti. Služební funkcionář shromažďuje podklady pro řízení ke zproštění výkonu služby,“ sdělil v pátek již zmiňovanému serveru mluvčí pražské policie Jan Daněk. Mimo službu nebyla postavena ani jeho přítelkyně, která je rovněž policistka a do útoku se také zapojila.

Policista táhl dívku po zemi

Chování policisty je zcela neomluvitelné, jak je patrné z videa, které zveřejnil deník Blesk. V jednu chvíli muž devatenáctiletou dívku táhl po zemi, v čemž se mu snažili zabránit svědkové události. "Nech ji bejt, je jí jenom devatenáct," křičeli na policistu přihlížející lidé. "Je mi to úplně jedno," odpovídal jim muž, snažil se ženu zakleknout a neustále vykřikoval "jménem zákona".Policista má být členem oddělení hlídkové služby Policie ČR a jeho přítelkyně, která měla na potyčce podíl, pracuje na dopravním inspektorátu pražského policejního ředitelství. Agresor hlídce na místě nadýchal 2,6 promile, u ženy ukázal přístroj hodnotu 1,6 promile.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy