Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Policista, který v opilosti napadl dívku před barem, je trestně stíhaný. Hrozí mu až osm let vězení

Napadení dívek opilým policistou v Praze.
Zdroj: X/desoleole/Koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
rozsudek

Opilý policista, který v únoru napadl několik dívek v Praze na Smíchově, je trestně stíhaný. Informoval o tom mluvčí pražských městských žalobců Aleš Cimbala pro web Novinky.cz. Spolu s mužem byla obviněna i jeho partnerka, rovněž policistka, která mu v opileckém řádění pomáhala.

Čin, který se stal v únoru tohoto roku, šokoval celé Česko. Namol opilý policista se svou přítelkyní surově napadli několik dívek před barem na pražském Smíchově. Policista byl tak agresivní, že jedné z obětí, kterou vláčel za vlasy po zemi a opakovaně ji zaklekl, způsobil těžkou újmu na zdraví, což je zachyceno na videu, jež se objevilo na sociálních sítích. Za své chování byl muž postaven mimo službu, zatímco jeho partnerka, která mu pomáhala, nikoli. Nyní ovšem byli oba obviněni Generální inspekcí bezpečnostních sborů.

„V dotazované věci došlo 24. dubna k zahájení trestního stíhání dvou fyzických osob, příslušníků bezpečnostních sborů, pro jednání, které bylo kvalifikováno jako přečin výtržnictví spáchaný dílem samostatně, dílem ve spolupachatelství,“ řekl mluvčí státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala pro Novinky.cz.

„U jedné z obviněných osob též jako zločin těžkého ublížení na zdraví. S ohledem na skutečnost, že ve věci nadále probíhá přípravné řízení trestní, není možné k věci poskytovat podrobnější informace,“ dodal mluvčí pražských městských žalobců. Dívka utrpěla vážnou zlomeninu kotníku, který jí lékaři dali dohromady pomocí šroubů. Protože doba léčení překročila šest týdnů, je případ klasifikován jako těžké ublížení na zdraví.


Policistovi, který napadl devatenáctiletou dívku a způsobil jí zmíněné zranění, hrozí osm let ve vězení a byl postaven mimo službu. Jeho přítelkyní hrozí dva roky za mřížemi za výtržnictví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy