Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Policie po Čermákovi nahání i dezinformátorku Peterkovou. Nedostavila se k výslechu, hrozí jí velké problémy

Jana Peterková s kolegou dezinformátorem, Patrikem Tušlem.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Pátrání

Po Janě Peterkové se slehla zem. Alespoň je to patrné z videa, které se rozšířilo na sociálních sítích. Podle záběrů totiž pro nechvalně proslulou buřičku přišla policie k jejímu partnerovi domů, protože se nedostavila k výslechu. Avšak ani tam muži zákona nepochodili a ještě si jako suvenýr "od cesty" museli na místě vyslechnout celou řadu tradičních dezinformačních výlevů. 

Před pár týdny obletěla Česko zpráva, že dezinformátor Tomáš Čermák nenastoupil k výkonu trestu a nejspíš uprchl do zahraničí. Nyní o tom samém spekulují lidé na sociálních sítích v případu další výtečnice Jany Peterkové. Ta se totiž nedostavila na výslech a policie ji tak musela nahánět u jejího přítele doma. Bývalá partnerka Tomáše Pitra je nepravomocně odsouzená k podmíněnému trestu kvůli šíření dezinformací.

O tom, že po Peterkové pátrá policie, se veřejnost dozvěděla z videa, které na sociální sítě umístil Jiří Hradil, partner zmíněné ženy. Následně ho přesdílela i ona sama. Na záběrech je patrné, jak policisté oznamují Hradilovi, že se Peterková nedostavila k výslechu, a ptají se, zda netuší, kde je. Na to jim muž odpovídá, že nikoli, a dodává, že policie "jakožto nezákonná instituce a s.r.o.čko nemá vůbec právo něco podobného vyžadovat". Policisté si pak museli vyslechnout tradiční hoaxy, které se v posledních měsících staly hitem dezinformátorů: tedy že Československo se nikdy nerozpadlo.

Peterková je v podmínce

Jak uvádí portál Refresher, policie nepotvrdila, zda se Peterkovou již podařilo vypátrat. Na dotazy redakce eXtra.cz do vydání článku nereagovala. Zatím ale známá dezinformátorka není na seznamu osob, po nichž pátrá policie, na rozdíl od jejího kamaráda a kumpána Tomáše Čermáka, který byl za výhrůžky, šíření poplašných zpráv a hoaxů odsouzen k pětiletému trestu vězení. K výkonu trestu však nenastoupil a zřejmě prchl do zahraničí, spekuluje se o Rusku.

Samotné Peterkové soud nedávno pravomocně uložil podmínku za šíření poplašných zpráv v době koronavirové pandemie. Rozhodnutí v budově pražského městského soudu ve Spálené ulici předcházel incident, při němž se dav příznivců Peterkové pokusil protlačit do zaplněné jednací síně, skandoval "gestapo" a vylomil dveře. Soudci z místa odešli a zasedání později pokračovalo na jiném místě bez přítomnosti veřejnosti. Vzhledem k tomu, že je v podmínce, může Peterkové hrozit trest za nespolupracování s policií.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy