Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Policie pátrá po uprchlém vězni z Ostravska: Drž se, máš svůj rozum, vzkázal mu hrdý otec

Hledaný uprchlý vězeň.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
Policie ČR

Policisté vyhlásili pátrání po uprchlém vězni, třicetiletém Martinu Demelovi, který si odpykával majetkovou trestnou činnost ve věznici Ostrava-Heřmanovice. V úterý 20. září se nevrátil ze svého pracoviště, jak píší Události Ostrava. Na sociálních sítích se dočkal nečekaného zastání. Ozval se totiž jeho otec. 

„Ve 20:45 hodin využil volného pohybu při určeném zaměstnání na pracovišti firmy na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku a z místa odešel neznámo kam,“ uvedla policie pro Události Ostrava. Vězeň Martin Demel se dosud neobjevil, avšak podle policie není nebezpečný.

„Byl odsouzen pro majetkovou trestnou činnost. Před nástupem do výkonu trestu se pohyboval převážně na území města Opavy, kde se dopouštěl právě této trestné činnosti,“ upřesnila mluvčí policistů Kateřina Kubzová.

Policie žádá veřejnost o pomoc

Policisté se nyní obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. Muž je podle jejich popisu vysoký 180 centimetrů, je hubené postavy, má krátké hnědé vlasy a modré oči. Naposledy měl na sobě vězeňskou soupravu, tj. šedé tričko s krátkým rukávem, šedomodré plátěné kalhoty a černé pracovní boty.

Na Facebooku pod příspěvkem, kde byl zveřejněn hledaný vězeň, se navíc objevil velmi podivný komentář, a to zřejmě od Demelova otce Karla Demela. „Drž se, máš svůj rozum a já tady budu pořád pro tebe. Karlos táta,“ napsal. Na komentář následně zareagoval profil se jménem Alda Niki Demlovi, který má obdobné příjmení: „Tati, neboj, je u nás.“ Je však jasné, že se jedná o pouhý vtip. Vyplývá to z dalších komentářů pod příspěvkem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy