Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Pokus o znásilnění v centru Prahy! Dívce pomohl svědek. Policie pátrá po dalších

Policisté obvinili osmnáctiletého mladíka z pokusu o znásilnění poblíž pražského náměstí Republiky v druhé polovině března. Podle ČTK pátrají po dvou svědkyních. V tiskové zprávě o tom dnes informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Muže policisté zadrželi, hrozí mu až desetileté vězení

Podle policejního mluvčího Richarda Hrdiny muž využil toho, že dívka v jednom z klubů na náměstí Republiky upadla po požití alkoholu do bezvládného stavu.

Z klubu ji podle mluvčího doslova odnesl v náručí do nedalekého podchodu, kde ji položil na zem a začal ji osahávat. Všimly si ho ale dvě ženy, dívku si proto přenesl do nedalekého parku, kde se ji pokusil vysvléknout.

Sexuálního útočníka se podařilo po dvou měsících najít

"V osahávání pokračoval dál a naštěstí kolem zrovna procházel náhodný svědek, kterému nebyl osud dívky lhostejný, okamžitě zavolal na linku 158 a celou událost oznámil. Sexuální útočník se zalekl a dal se na útěk. Oznamovatel okamžitě poskytl dívce první pomoc a přivolal záchranku," popsal Hrdina v tiskové zprávě.

Kriminalisté muže podezřelého z pokusu o znásilnění zadrželi po dvou měsících. V souvislosti s trestním řízením kriminalisté nadále pátrají po dvou ženách, které se staly svědkyněmi události a jsou zachyceny na kamerových záznamech. "Jejich výpověď je pro kriminalisty velmi důležitá, a proto žádáme širokou veřejnost o pomoc. Pokud tyto dvě dívky poznáváte, volejte prosím linku 158," doplnil mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy