Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pohřeb Madeleine Albright: Program obřadu a kdo se přijede rozloučit

Madeleine Albright: Detaily pohřbu pražské rodačky
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Pohřeb

Ve Washingtonské národní katedrále se dnes bude konat pohřeb Madeleine Albrightové, první ženy v čele americké diplomacie a pražské rodačky. Smuteční řeč přednese mimo jiné prezident Joe Biden či bývalý šéf Bílého domu Bill Clinton, v jehož kabinetu Albrightová mezi lety 1997 až 2001 sloužila. Obřadu se zúčastní i česká delegace v čele s ministrem zahraničí Janem Lipavským.

Madeleine Albright zemřela 23. března na rakovinu. Na smutečním obřadu, který proběhne ve středu 27. dubna, promluví o jejím životě a politické kariéře rovněž bývalá ministryně zahraničí a neúspěšná kandidátka na prezidentku Hillary Clintonová a tři dcery Albrightové.

Na pohřeb se vypravila i česká delegace, kterou vede ministr zahraničí Jan Lipavský. Piety se zúčastní také předseda Senátu Miloš Vystrčil, místopředseda Senátu Jiří Růžička a předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer.

Program obřadu

V programu obřadu jsou rovněž hudební vystoupení, která zahraje například jazzová legenda Herbie Hancock, trumpetista Chris Botti nebo písničkářka Judy Collinsová.

Pohřeb začne v 11:00 místního času (17:00 SELČ) a lze ho živě sledovat například na kanálu americké veřejnoprávní televize PBS.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy