Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Podivná smrt syna (†46) Ivana Vyskočila: Policie zkoumá dopis na rozloučenou. Nevyloučila, že vznikl pod nátlakem

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2006.
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
Prověřování

V květnu tohoto roku zemřel majitel autobusové firmy BusLine Jakub Vyskočil (†46). Podle dřívějších informací, které jsou však stále v šetření, se měl zastřelit. Prověřování by ale podle zjištění Seznam Zpráv mělo brzy skončit a s tím by se měla odhalit i pravá příčina úmrtí. Podle otce Ivana Vyskočila se jeho syn stal obětí nájemné vraždy.

Jakub Vyskočil v květnu tohoto roku za dosud nezjištěných informací zemřel. Jeho tělo bylo nalezeno u rybníka Horní Roudný na Písecku, desítky kilometrů od jeho domova. Podle dřívějších informací se Vyskočil zastřelil, to ovšem zatím není potvrzeno. Otázky totiž vyvolává to, že podnikatel měl střelnou ránu na hrudi, což není obvyklé v případě sebevraždy. I proto jeho otec, herec Ivan Vyskočil, volal po důkladném prošetření smutné události. Jakub byl majitelem jednoho z největších autobusových dopravců v Česku - firmy BusLine.

Po téměř sedmi měsících se vyšetřování a prověřování úmrtí blíží ke konci, jak informoval portál Seznam Zprávy. Čeká se pouze na odborné vyjádření ke grafologickému zkoumání. Mělo by posoudit, jestli tam byly třeba nějaké vlivy a okolnosti, jestli byl pod tlakem, případně pod jakým eventuálním tlakem byl, prozradil státní zástupce Zbyněk Polívka.

Na místě byl nalezen dopis na rozloučenou, který odborníci také zkoumali. Zabývali se například tím, zda dopis napsal skutečně Vyskočil či zda případně nebyl pod tlakem někoho jiného, když ho psal.

Jeho otec si myslí, že to byla vražda

Majitel autobusové firmy a syn herce Ivana Vyskočila měl před smrtí problémy. Jeho společnost byla spojována s řadou afér a Vyskočilovo přátelství s kontroverzním podnikatelem Jiřím Vařilem věcem také nepomohlo.

Ivan Vyskočil mnohokrát řekl, že se nejednalo o sebevraždu. „Je kolem toho tolik podivných věcí, že si myslím, a nejsem sám, že je to vražda,“ uvedl před časem herec pro eXtra.cz. „Vypadá to, jako když to bylo celé na zakázku. Ještě v únoru, což bylo tři měsíce předtím, psal syn na policii, že se cítí být ohrožen na životě a že ho někdo vydírá. Když je to majitel velké firmy, která vydělává obrovské peníze, pak je to celé jako opsané z devadesátých let. Takzvaná sebevražda, že jo,“ míní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy