Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Podivná smrt: Na hladině jezírka v Hranické propasti bylo nalezeno tělo muže

Hranická propast.
Zdroj: Twitter Radim Holiš
Úmrtí

Na hladině jezírka v Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá, řekla dnes ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.

„Tělo neznámé totožnosti mužského pohlaví na místě ohledal lékař, který předběžně vyloučil, že by se na jeho smrti podílela další osoba. Za účelem řádného prověření případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí. Bližší informace včetně toho, kdy muž zemřel, zatím policie neposkytla. Okolnosti případu se stále vyšetřují.

Jak hluboko je dno, to zatím nikdo neví

V Hranické propasti, nejhlubší zatopené jeskyni na světě, od poloviny minulého týdne pracovali zástupci České speleologické společnosti z Hranického krasu, její hlubiny mapovali společně s dalšími odborníky z Maďarska, Portugalska a Srbska za pomoci speciálního podvodního robota. Podařilo se jim při tom posunout hranice dosavadního svého světového rekordu, který tam naměřili před šesti lety. Speleologové během mapování členitého krasového terénu robota ponořili do hloubky 450 metrů. Dosavadní naměřená hloubka propasti byla z roku 2016 a činila 404 metrů. Dna přitom stále nedosáhli, zastavila je technická omezení robota.

Podobný případ se stal v roce 2018

Podobný případ neštěstí v Hranické propasti, která se nachází v přírodní rezervaci Hůrka nedaleko Zbrašovských aragonitových jeskyní, vyšetřovali policisté i v minulých letech. V roce 2018 se do ní zřítil z prudkého srázu několik desítek metrů mladý muž pod vlivem alkoholu.  Když se mu hasiči snažili pomoci, našli ho již bez známek života.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy