Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pod Pražským hradem vzniklo bizarní parkoviště na chodníku: Nechápeme to, říkají místní

Přitom nic podobného nebylo třeba.
Zdroj: eXtra.cz - Jiří Masojídek
+ Další 2 fotografie
CO TO JE?

Pod Pražským hradem nově zaparkujete napůl na chodníku. Na tom by nebylo nic zas tak divného, kdyby nejdřív na stejném místě nebylo víceméně to samé. Když se chodník rozšířil, spousta místních byla proti a poukazovali, že nebude kde zaparkovat. To se zřejmě stalo a na nové dlažbě teď vznikly pruhy značící parkoviště. Snímek zachycující ne zrovna esteticky vyřešené parkoviště vzbudil ohlas na sociálních sítích. Na místo se rozjel podívat i reportér eXtra.cz.

"Tak je to pravda. Je ohromnou ostudou, že Nerudovka není pěší zónou. A Praha 1 se rozhodla vyrazit na druhou stranu a přidala sem zbytečných 10 parkovacích míst," píše jeden z komentujících na Twitteru a přikládá fotku, na které jsou na pěkné nové dlažbě namalovány pruhy a auta stojí asi ze třetiny na vozovce a ze dvou třetin na chodníku. To vše přímo v Nerudově ulici, naproti legendární restauraci U Dvou slunců.

Nesmyslný trojnásobný chodník

Zatímco aktivisté na Twitteru volají, že za "novým" parkovištěm stojí automobilová lobby, pravda je zřejmě trochu jinde. Když se bavíme s místním dlouholetým podnikatelem, osvětluje redakci eXtra.cz problém z pohledu místního. "Tady vždycky bylo parkoviště. Silnice tu byla netypicky rozšířená a dalo se tu naprosto v pohodě zaparkovat. Pak tu ale postavili tenhle nesmyslný trojnásobný chodník, který je úplně zbytečný a nikdo po něm nechodí," říká poměrně rozhořčeně podnikatel a pokračuje. "Pak si evidentně uvědomili, že udělali blbost, a nakonec to dopadlo takhle," dodává muž.

A skutečně. Dokazuje to i jedna z fotografií, kterou uveřejnil jeden z uživatelů Twitteru, ulice skutečně byla podle dřívějších snímků široká dost na to, aby auta pohodlně projela a zároveň stála napříč. "Chápu, že to někomu může přijít divné, že se tu parkuje, ale co lidé, kteří tady bydlí nebo pracují? To se mají vzdát veškeré mobility? Rušíme parkoviště v centrech a pak se divíme, že se vylidňují," říká místní žena, kterou potkáváme opodál.

S prosbou o fundovaný komentář jsme obeslali jak radnici Prahy 1, tak pražský magistrát. Jejich odpověď do vydání článku nedorazila, pokud se tak stane později, doplníme ji.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy