Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Petr Fiala na pohřbu královny Alžběty: S půvabnou manželkou seděli hned za Bidenem

Petr Fiala: Na pohřbu královny Alžběty seděl za Bidenem
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Pohřeb
  • Kdo čekal, že premiéra Petra Fialu na pohřbu královny Alžběty II. někam zašantročí, spletl se. Právě naopak, český předseda vlády dostal jedno z nejlepších míst. Jak je patrné z fotek od světových agentur, Fiala se svou manželkou seděl hned za americkým prezidentem Joem Bidenem. 

Na pohřeb královny Alžběty II. zavítaly stovky představitelů vlád z celého světa. Nechyběl například francouzský prezident Emmanuel Macron, japonský císař Naruhito nebo kontroverzní brazilský prezident Jair Bolsonaro. Pozvání obdržela i česká hlava státu Miloš Zeman. Ten ale musel odmítnout.

"Poprosil jsem Petra Fialu, aby se aktu zúčastnil. Mně zakázali lékaři létat, protože mám díru v břiše kvůli sondě. Petr Fiala souhlasil, takže jsem mu poděkoval a řekl jsem mu, že mu to oplatím," uvedl Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1. Místo něj se tak do Londýna vypravil premiér Petr Fiala s manželkou Janou.

Ve Westminsterském opatství, kde začala první ze tří částí pohřbu, pak společně usedli na velice prestižních místech. Přímo před nimi totiž seděl americký prezident Joe Biden spolu s manželkou Jill. Premiér tak měl možnost se opět tváří v tvář setkat s jedním z nejmocnějších mužů na světě a poté nejspíš i společně poklábosit. Z Fialova místa už si mezi tím stihl vystřelit i známý grafik TMBK.

Fiasko se speciálem

Fiala v Londýně dlouho nepobude, po pohřbu se totiž vrací do Čech. Do Anglie se vypravil v neděli armádním speciálem, jenže jak informuje portál Blesk, letadlo se muselo ihned vrátit domů, protože kvůli přetížení letiště Luton nemělo kde zaparkovat.

Britská delegace přitom Fialovy pracovníky na možnost podobného problému upozornila již začátkem minulého týdne a doporučila, aby premiér přiletěl standardní linkou. Ten se však rozhodl právě pro armádní speciál, což v době, kdy nabádá k tomu, aby lidé šeřili, nepůsobí zrovna dvakrát nejlépe.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy