Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Počasí jako na houpačce: Vysoké teploty budou střídat bouřky s vydatným deštěm

Týdenní předpověď počasí: Vysoké teploty vystřídají bouřky
Zdroj: Pixabay
Předchozí Další
Počasí

Počasí bude tento týden jako na houpačce. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se hned v prvních dnech rapidně promění teploty, které v úterý spadnou oproti pondělku až o 10 stupňů. "Před víkendovým přechodem vlnící se studené fronty ale budou opět nejvyšší odpolední teploty vysoko – v pátek budeme atakovat 30 °C," říká pro eXtra.cz Honsová a zároveň dodává, že po dnech sucha přijdou konečně pořádné srážky. S nimi se však dostaví i bouřky.

Pondělí

Ačkoliv nový pracovní týden odstartoval jasnou oblohou a vysokými teplotami, v průběhu dne se počasí začne postupně měnit. Podle Dagmar Honsové můžeme od západu očekávat přibývání oblačnosti a večer se k tomu v Čechách místy přidá déšť, přeháňky nebo bouřky. "Bouřky mohou být doprovázené srážkovými úhrny až kolem 20 mm a nárazy větru o rychlosti 70 km/h," varuje meteoroložka a dodává, že srážky se budou během noci z pondělka na úterý rozšiřovat na celé území.

Úterý

Ranní teploty se v úterý budou pohybovat od 16 do 12 °C. Převládat bude zataženo až oblačno, na většině území se bude vyskytovat občas déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Srážky začnou ustávat a oblačnost se protrhávat až během večera. Denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Středa

Od středy se do Česka začne opět vracet slunečné počasí. "Jen po ránu musíme ojediněle počítat s mlhami," říká Honsová, podle níž bude jasno až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 8 až 4 °C. Denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Čtvrtek

Od čtvrtka se k nám budou vracet letní teploty, ale ráno bude studené. V minimech naměříme podle meteoroložky jen 7 až 3 °C, v odpoledních maximech 23 až 27 °C, na severovýchodě kolem 20 °C. A bude jasno až polojasno.

Pátek

Vůbec nejvyšší teploty z pracovního týdne přinese pátek. "Ranní minima se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, odpolední maxima vystoupí na 25 až 29 °C, opět tak budeme atakovat 30 °C," předvídá Honsová. Převládat bude polojasno nebo skoro jasno, během dne se při přechodně zvětšené oblačnosti mohou ojediněle vyskytnout přeháňky nebo bouřky.

Sobota

S bouřkami musíme podle Honsové počítat také v sobotu, kdy bude převládat oblačno, přechodně až zataženo s deštěm, přeháňkami a místy bouřkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C, odpolední teploty vystoupí v Čechách do 26 °C, na Moravě a ve Slezsku až na 29 °C.

Neděle

Propad teplot přinese neděle, kdy bude převládat oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, odpolední maxima mezi 16 až 20 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy