Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Pobodání školačky v Brně není ojedinělé: Napadený pejskař i zavražděný student Petr

Policie zfetovaného útočníka zadržela
Zdroj: Policie ČR
+ Další 3 fotografie
Pobodání

Česko šokoval případ muže, který náhodně na ulici v Brně pobodal nebohou školačku. Bezprostředně po incidentu, který se odehrál ve středu 20. září, útočníka nejprve chytili kolemjdoucí a následně ho zpacifikovali policisté, jak informovaly Novinky. Nejedná se však o první případ pobodání, v Česku jich bylo v průběhu let mnoho, přičemž o některých si můžete přečíst v tomto článku.

Nebohá dívka z Brna skončila se svými zraněními v nemocnici. Podle informací Novinek byl muž zřejmě pod vlivem drog. „Zaútočil na to děvčátko, naštěstí hned na něj naskákali nějací chlapi a drželi ho zakleknutého až do příjezdu policie a strážníků,“ prozradil pro již zmíněný web zdroj, který si nepřál být jmenován.

Nejedná se však o první případ pobodání v Česku. V roce 2011 zatkla policie jednadvacetiletého muže, který v Karviné pobodal teprve desetiletou holčičku. Původně chtěl zaútočit na skupinku děvčat v oblasti, kde žijí sociálně slabší lidé, všechny dívky však stihly utéct kromě jedné. Podle Českého rozhlasu se ji navíc útočník pokusil znásilnit. Dívka skončila ve stabilizovaném stavu v nemocnici.

Útok nožem na pejskaře

Nejednalo se bohužel o jediný útok toho dne. Policie šetří další případ pobodání, který se stal v Sedlčánkách. Běžec měl napadnout muže, který bránil svého psa. Podle svědka, a zároveň přítele napadeného, mu probodl krční tepnu. Podobný útok v Sedlčánkách "Děláme si návazce a popíjíme v klidu pivko," začal pan Honza popisovat celý incident ve facebookové skupině. "Vtom běží okolo zm*d s retrívrem. Naše 10tiletá čubina si chtěla hrát, popoběhla za retrívrem a s*áč ji nakopl, až letěla několik metrů," vysvětlil situaci, která celou děsivou událost začala. "S kamarádem jsme vyskočili a běželi za chlapem to nějak vyřešit. Jak si všimnul, že letíme za ním, kamarád mladší rychlejší byl u něj blíž, frajer se otočil, beze slova vytáhnul kudlu, bodnul ho do krku a běžel úplně v klidu dál," pokračoval svědek.

"Kamarád leží ve vinohradské nemocnici v umělém spánku, ochrnutý na půl těla, jak byl mozek dlouho bez krve, sraženinu na mozku a to si jen tak jdete na ryby," napsal Honza, který je stále ze situace v šoku. Policie i tohoto útočníka dopadla a obvinila z pokusu o vraždu.

Schizofrenička pobodala studenty

V roce 2010 došlo k dalšímu napadení, tentokrát na sídlišti v Ostravě-Zábřehu. Mladík frustrovaný rozchodem a posilněn alkoholem se vydal ven a vybral si zcela náhodně tři chlapce, které pobodal. Jednomu zasadil dvanáct bodných ran, což ho málem stálo život, nakonec ale přežil. Neplnoletý mladík byl obžalován z pokusu o vraždu.

V roce 2014 zaútočila na studenty na obchodní akademii ve Žďáru nad Sázavou šestadvacetiletá žena jménem Barbora Orlová. Při jejím útoku zemřel šestnáctiletý chlapec Petr Vejvoda, zranění byli policista a dvě žákyně. Útočnice z Ostravska neměla se žďárskou obchodní akademií žádnou spojitost. Podle policie si školu k útoku vybrala náhodně, jak napsal iDnes. Dle znalců byla Orlová v době činu nepříčetná, trpí totiž paranoidní schizofrenií a podléhala bludům. Za svůj čin nebyla trestně odpovědná, kvůli ochraně společnosti ale skončila v zabezpečovací detenci, kde je dodnes.

Náhodné pobodání seniora

K dalšímu pobodání došlo v roce 2019 ve Znojmě. Agresivní muž si vyhlédl náhodného chodce, který šel zrovna kolem, a zaútočil na něj nožem. Dvaasedmdesátiletý senior útok naštěstí přežil, se svými zraněními však skončil v nemocnici. Když na místo přispěchali strážníci, narazili na bosého muže v kraťasech a tričku, v jedné ruce držel nůž a ve druhé kleště. Podle strážníků byl velmi rozrušený a křičel: „Pomoc, zloději! Já jsem ho zabil!“ Po dopadení byl převezen na psychiatrii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy