Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Po Třeboni bylo Babišovi horko i v Krumlově: Došlo na potyčku mých odpůrců s policií, říká

Andrej Babiš na setkání s lidmi.
Zdroj: eXtra.cz - Jiří Masojídek
+ Dalších 9 fotografií
Napadení

Andrej Babiš se na jihu Čech setkává s velkou koncentrací odpůrců. To není nic neobvyklého, chladné přivítání ho čekalo nedávno i ve Vrchlabí, jenže to, co expremiéra potkalo v Třeboni, je už za hranou. Někdo totiž v úterý policii nahlásil chystaný atentát na Babiše. Jak šéf hnutí ANO prozradil redakci eXtra.cz, situace nebyla o moc lepší ani ve středu, kdy navštívil se svým obytným vozem Český Krumlov. "Chování odpůrců bylo dnes odporné. Dokonce došlo ke konfliktu s městskými policisty," postěžoval si Babiš.

Andrej Babiš zažil v úterý při návštěvě Třeboně nepříjemné chvíle. Nejprve ho vypískal dav odpůrců, nenechali ho v jeho obytňáku vjet na náměstí a následně přišlo varování, že hrozí neštěstí. "Policie nám doporučila, abychom z Třeboně odjeli, protože tam byl nahlášený atentát. Četl jsem v médiích, že to dál šetří, ale nevím k tomu nic dalšího," uvedl expremiér pro eXtra.cz s tím, že sám nemá další informace o tom, jak moc byla hrozba vážná.

Šéf hnutí ANO se v jižních Čechách obecně netěší tak velké podpoře jako v jiných krajích. V loňských volbách se tam expremiérova strana musela sklonit před koalicí SPOLU, která získala 29 procent hlasů. Babiš se tak v jihočeských městech setkává s méně vlídným přijetím než v jiných krajích, což potvrdila i středeční návštěva Českého Krumlova.

Potyčka s policisty

Stejně jako v Třeboni i v další perle Jihočeského kraje, Českém Krumlově, odpůrci šéfa ANO počastovali vulgarismy. eský Krumlov a chování odpůrců bylo dnes odporné. Někteří naši podporovatelé se pak logicky báli za mnou přijít až k obytňáku a stáli radši opodál, aby jim nikdo neublížil," popsal situaci Babiš. To, k čemu došlo, bylo ale podle něj za hranou. "Občas je to opravdu vyhrocené, hejtři jsou jako v tranzu a v Krumlově došlo dokonce ke konfliktu s městskými policisty," postěžoval si.

Faktem je, že reakce Babišových odpůrců v posledních týdnech eskalují. Během prvních měsíců expremiérovy cesty v obytňáku po Česku byly k vidění nesouhlasné reakce, postupně se z nich ale začaly stávat demonstrace. Například jak je patrné ze záběrů na Twitteru, minulý týden měl Babiš problémy vjet na náměstí do Vrchlabí, kde odpůrci obklíčili poslancův vůz a vypískali ho. Vše ale ještě proběhlo v rámci mezí, které nyní už podle politika jeho odpůrci překračují.

Pirát v převleku čerta

Babiše zároveň šokuje, že se zástupci vlády od takového chování dosud nedistancovali. "Nevadí jim, že akce proti nám vedou v mnoha městech jejich místní straničtí kolegové, radní nebo zastupitelé. Příkladem je třeba právě Třeboň, kde byl nejhlasitější a nejviditelnější zastupitel za Piráty, který proti nám vyrazil v převleku čerta a ještě se tím pak chlubil do novin," zkritizoval vládu šéf opozičního hnutí ANO.

Řeč je o jednom z členů třeboňské pirátské buňky Janu Lukavském. Není to přitom poprvé, co se v napjaté atmosféře s expremiérem setkal. V minulosti ho při jednom z městských festivalů jako stánkař odmítl obsloužit. Na vyjádření Pirátů zatím redakce eXtra.cz čeká.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy