Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Po atentátu na Duginovu dceru další útok. Ruskému generálovi zapálili auto

Při atentátu zemřela ruská politoložka Darja Duginová, dcera Alexandra Dugina. Ten je označován jako Putinův Rasputin.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
útok

V Rusku se množí atentáty na vysoce postavené prominenty. Po výbuchu auta, ve kterém zemřela dcera ruského prokremelského ideologa Alexandra Dugina, bylo v Moskvě zapáleno auto zástupce náčelníka 8. ředitelství generálního štábu ruských ozbrojených sil Jevgenije Sekretareva. Informoval o tom server Ukrajinska pravda. Policie pro podezření ze žhářství zadržela  ženu.

Sekretarev, jehož auto vzplálo, pracuje v 8. ředitelství generálního štábu Ruské federace, které odpovídá za vojenskou cenzuru v ruských médiích. Jak uvádí server Ukrajinska pravda, BMW X6 patřící Sekretarevovi bylo zaparkované na dvoře domu v Leningradské ulici a náhle začalo hořet. Nejvíce utrpěla zadní část vozu, zcela shořel kufr.

Útočnice bydlela ve stejném domě jako generál

Ruské policejní síly následně zadržely ženu, která údajně auto zapálila. Uvedla, že je proti „zvláštní vojenské operaci“ - jde o termín, kterým Rusko oficiálně nazývá svou invazi na Ukrajinu. Žena údajně polila kufr auta benzínem a zapálila.

Podezřelou je 65letá žena, která je registrována na psychoneurologické klinice. Údajně bydlí ve stejné budově jako Sekretarev. Podle ruské státní tiskové agentury TASS orgány činné v trestním řízení informovaly, že žena v Moskvě "polila benzínem a zapálila auto patřící zaměstnanci ministerstva obrany Ruské federace". Ruská státní tisková agentura ovšem opomněla zmínit politický podtext celé akce.

Land Rover s dcerou ruského ideologa Alexandra Dugina Darjou, která v sobotu večer jela domů, explodoval 21. 8. a začal hořet. Řidička byla na místě mrtvá. Média spekulují, že cílem útoku mohl být i sám Dugin, který měl s dcerou společný program. Na poslední chvíli ale změnil plány a nasedl do jiného vozu. Událost šokovala Rusko, jelikož ukázala, že nedotknutelní nejsou ani prominenti ruského režimu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy