Plzeň počtvrté v Lize mistrů! Úspěch v dramatickém zápase s Karabachem zajistil Kliment

Zápas byl dramatický.
Zdroj: Profimedia
fotbal

Fotbalová Viktoria Plzeň se vrátila v plné parádě. Na domácím hřišti deklasovala Karabach 2:1 a počtvrté za sebou si tak zahraje Ligu mistrů. Dramatický zápas, v němž měli po první půli navrch hosté zpečetil svou ranou Jan Kliment. Přímý přenos tohoto utkání play off Ligy mistrů UEFA bylo možné sledovat na stanici Premier Sport 2.

Už počtvrté si zahraje fotbalová Viktoria Plzeň v základní části Ligy Mistrů. V dramatickém zápase proti Karabachu na domácí půdě se o to postaral náhradník Jan Kliment. Po první půli měli přitom navrch hosté a zápas za stavu 0:1 nevypadal pro Plzeňany příznivě.

Kliment zajistil Plzni pohádkové peníze

Nejdřívě však vyrovnal Jan Kopic a následně v 73 minutě mistrovské dílo dokonal Kliment, když doklepl míč do sítě. Karabach už se na vyrovnání nezmohl a Plzeň tak mohla před kompletně vyprodaným stadionem slavit vítězství. Nyní je tak mezi 32 nejlepšími týmy Evropy a má být na co hrdá.

Podle deníku Sport si nyní klub přijde na více jak 400 milionů korun. Jistá jsou peníze za postup, což činí 15,64 milionu eur (386,31 milionu korun) a k tomu navíc přijdou příjmy z televizních práv a pohárového koeficientu. Losování týmů v rámci skupiny se bude konat ve čtvrtek a Plzeň se může v každém případě těšit na atraktivní soupeře.