Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Petr Pavel zavítal do zoo v Plzni: Stal se patronem lvů berberských a krmil žirafu

Petr Pavel se stal patronem lvů
Zdroj: Se souhlasem Zuzana Bönisch
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií

Prezidentský kandidát, generál Petr Pavel (61) s manželkou Evou (58) navštívili Plzeň. Pavel se seznámil s problémy regionu a také navštívil plzeňskou zoo, kde se stal patronem lvů, uvedl jeho tým v tiskové zprávě.

Petra Pavla s manželkoou Evou v Zoo Plzeň přivítal její ředitel Jiří Trávníček, který generála jmenoval patronem pavilonu lvů berberských. Po slavnostním přípitku Pavel převzal certifikát o patronaci a spolu s návštěvníky mohl sledovat krmení těchto krásných šelem. Zatímco Pavel krmení lvů pozoroval se zájmem, jeho žena Eva si ho nechala raději ujít. Společně s Pavlem se ale pustila do krmení žiraf a nosorožců.

Eva svého muže v kandidatuře na Hrad samozřejmě podporuje a vzájemně se skvěle doplňují. "My jsme se ženou oba Štíři, takže oba máme přirozenou tendenci dominovat. Někdy to zajiskří, ale my jsme si to vždy dokázali vyříkat. U nás není generál nikdo," odpověděl Pavel se smíchem na otázku eXtra.cz, kdo je u nich generálem, v nedávném rozhovoru.

Musíme se zaměřit na ochranu přírody, míní Pavel

Plzeňanům musím pogratulovat, že mají krásnou botanickou i zoologickou zahradu. Je za tím vidět spoustu dobré práce. Chtěl jsem svou návštěvou zoo symbolicky podpořit, protože ji v důsledku ekonomické situace možná čekají další problémy s návštěvností. Moc si vážím toho, že mě dnes prohlásili za patrona chovu lvů berberských. Nejen proto, že mám ke zvířatům blízko, ale i proto, že mám vztah k Africe,” řekl Pavel.

Ke lvům ho také pojí další věc, a to, že lev je logem jeho kampaně. “Při své službě v zahraničí jsem byl vždy hrdý na vlajku na rameni a lva ve znaku. Ten je symbolem statečnosti a odvahy. Těmito vlastnostmi naši vojáci vždy vynikali,” dodal. Poté ještě proběhlo neformální setkání se zaměstnanci zoo, kde si prezidentský kandidát vyslechl názory lidí z kraje, ve kterém se narodil. Diskutovali především o otázkách ochrany klimatu a životního prostředí. “Pokud se nezaměříme na ochranu přírody, spoustu zvířat, které tady dnes vidíme, za pár let nemusí už existovat. A to by byla strašná škoda,” myslí si Pavel.

Generál Pavel v rámci sběru podpisů pro prezidentskou kandidaturu navštívil 51 obcí ve všech krajích. V posledních týdnech kampaně se kromě cest do regionů plánuje věnovat také předvolebním debatám a mediálním vystoupením. Minulý týden navštívil Mělnicko a Ostravsko a v polovině prosince se chystá do Brna, kde bude debatovat s občany v Besedním domě Filharmonie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy