Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Petr Pavel se zastal své kritizované mluvčí Markéty Řehákové: Patřilo to k tomu, říká

+ Dalších 6 fotografií

Nově zvolený prezident Petr Pavel chce svůj tým představit v příštích několika týdnech. Od pondělí začne pracovat na jeho složení, na programu či na přípravě výjezdů do regionů. Řekl to dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News, zároveň se zastal své kritizované mluvčí Markéty Řehákové. 

Prezident Petr Pavel míní, že je třeba přenastavit fungování kanceláře prezidenta. Její současné vedení nefungovalo tak, jak mělo, kancelář ztrácela důvěryhodnost a respekt, řekl. Zároveň poznamenal, že na Hradě pracuje i řada lidí, kteří dělají svoji práci dobře. Má ale dojem, že bude potřeba udělat řadu změn ve vedoucích pozicích. Věnovat se chce hledání vhodného kandidáta na pozici šéfa zahraničního odboru či šéfa protokolu.

S ekonomkou Danuší Nerudovou, která v prvním kole prezidentské volby skončila třetí a následně Pavla podpořila, zatím nejednali o žádné konkrétní nabídce, co se týče působení v Pavlově týmu. V době kampaně spolu hovořili o tématech, která jsou pro Nerudovou důležitá a v nichž se chce Pavel angažovat. Bude rád, když mu Nerudová doporučí lidi, kteří na tématech pracovali. "Nevím, jaké jsou její plány, preference, ale jsem připraven s ní komunikovat. Pokud by byla jakákoli vzájemná shoda, tak tomu rád půjdu vstříc," dodal generál ve výslužbě.

Pavel se zastal své mluvčí

Pavel se dnes také v televizi Prima zastal své mluvčí Markéty Řehákové, jež byla na sociálních sítích kritizována za moderování sobotní tiskové konference v Pavlově štábu. "Způsob, jakým včera (v sobotu) vedla tiskovou konferenci, vyjadřoval emoce, ale rozhodně ne nějaké špatné," řekl Pavel. "Bylo to pochopitelné, pro mě to nebylo nic, co by překročilo hranici, nemám důvod to vidět kriticky, patřilo to k tomu,“ dodal. S Řehákovou počítá nadále jako se svou mluvčí.

Sama Řeháková k tomu prohlásila, že ji "kritizují lidé, co nikdy nevyhráli prezidentské volby". "Euforie byla opravdu neuvěřitelná. Měli jsme ve Foru Karlín přes tisíc skandujících podporovatelů. Myslím, že to bylo adekvátní situaci,“ vysvětlila svůj radostný projev CNN Prima News, jak jsme psali. Doplnila ještě ředitelka komunikace Pavlova týmu, že ze všech opadlo po tvrdé kampani napětí.

Pavel si chce do březnové inaugurace také dát dohromady podklady pro následná jednání s vládou. Načerpat je chce i při výjezdech do regionů. V ČT uvedl, že se bude účastnit některých zásadních zasedání kabinetu, chce na ně ale docházet vybaven konkrétními údaji.  V náhledovém videu najdete rozhovor o společném postupu s premiérem Petrem Fialou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy