Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Petr Pavel reaguje na Babišova obvinění: Vyděsil se, kňučí, čekám od něj lži

Vítěz prvního kola prezidentských voleb Petr Pavel během povolebních rozhovorů.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Další 4 fotografie
REAKCE

Petr Pavel zareagoval na tiskovou konferenci Andreje Babiše. Ve svém povolebním vystoupení mu sice předseda hnutí ANO pogratuloval, ale zároveň na něj tvrdě zaútočil. Pavel teď ČTK řekl, že jak volební napětí bude stoupat, lze očekávat také zostření předvolební kampaně.

"Pokud bude vypadat tak jako ta tiskovka, tak to bude z jedné strany samá lež a z druhé strany snaha ukázat lidem, že je tu také jiné řešení," uvedl Pavel na adresu svého soupeře. "Já se budu snažit oslovovat voliče jako dosud, dávat racionální návrhy na řešení současné těžké situace, dávat jasně najevo, že z mé strany žádné lži ani překrucování neuslyší, že férově uslyší, jak se situace má a co můžeme dělat," řekl.

Babišovy výroky označil za kňučení. "Zřejmě asi ztratil hlavu. Jestli tři desetiny procenta stačí k tomu, aby se tak vyděsil, tak si myslím, že to druhé kolo asi nebude tak těžké," řekl. Pavel později v České televizi řekl, že sám nemusí na Babiše shánět žádné lži. Bývalý premiér toho v minulosti sám udělal tolik, že na to stačí pouze ukázat, řekl.

Babiš se do Pavla opřel

Andrej Babiš Pavlovi na tiskovce sice pogratuloval, pak se ale do svého protivníka velmi nevybíravě pustil. Pokud bude prezidentem, nebude to dobře pro občany, uvedl Babiš. Bude podle něj vykonávat pouze vůli vlády, možná svých sponzorů, řekl.

Pak ještě přitvrdil: "Já se divím, že antikomunistická Praha a Brno volí pana Pavla. Komunistický rozvědčík v Rusku. Na to byl Pavel připravován, aby byl vyslán do týlu. Jestli někdo lhal, byl to Pavel. Bral jen výsluhy a neudělal pro naši zemi nic," prohlásil Andrej Babiš o Pavlovi. Poté jej s jeho vojenskou kariérou přirovnal k Vladimiru Putinovi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy