Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Petr Pavel má nového podporovatele: Zdeněk Svěrák pro něj shání podpisy

Petr Pavel: Kandidáta na prezidenta podpořil Zdeněk Svěrák
Zdroj: Profimedia/Koláž Extra.cz
volba prezidenta

Herec Zdeněk Svěrák se opět pustil do podpory jednoho z prezidentských kandidátů. Po Karlu Schwarzenbergovi a Jiřím Drahošovi nyní veřejně podpořil generála Petra Pavla, sdělil iDnesu. V novém spotu obvolává své známé s tím, aby mu pomohli při sběru podpisů pro Pavlovu kandidaturu.

Prezidentské volby se blíží a s tím stoupá i aktivita jednotlivých kandidátů na nejvyšší politický post v zemi. Generál Petr Pavel nyní získal zvučné jméno do seznamu svých podporovatelů: je jím herec, scenárista a režisér Zdeněk Svěrák.

Ve videu Pavlovi sháněl podpisy

Svou podporu prezidentskému kandidátovi potvrdil serveru iDnes.cz. „Prostě chci, aby byl prezidentem. To je vše,“ řekl Svěrák, který má rovněž hlavní roli v novém spotu na podporu Pavla. V něm obvolává své známé s tím, aby připojili podpis pod kandidaturu prezidentského kandidáta. Ve spotu se následně chlubí, že získal spoustu podpisů.

„Ano, jako jsem podporoval pana Drahoše a jako jsem podporoval pana Schwarzenberga, tak teď budu podporovat generála Pavla,“ uvedl dále Svěrák. Naráží tak na fakt, že v minulých prezidentských volbách se postavil za tyto kandidáty a také aktivně vstoupil do předvolební kampaně.

Dřívější členství v KSČ u Petra Pavla Svěrákovi rovněž nevadí. „Svou prací dokázal, že to byla mladická nerozvážnost,“ řekl herec. Sám Pavel však odmítá, že by byl za minulého režimu rozvědčíkem. Historik Petr Blažek uvedl pro Seznam Zprávy uvedl, že by se Petr Pavel měl více snažit objasnit své pravé aktivity u vojenské tajné služby.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy