Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Petr Pavel a Eva Pavlová ve Vídni: Letmé dotyky a zamilované pohledy prezidentského páru

Prezidentský pár ve Vídni.
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 15 fotografií
Láska

Prezidentský pár se ve středu vydal Českými drahami na cestu do Rakouska. Ve Vídni je čekal nabitý program, který zahrnoval i setkání s prezidentem Alexanderem Van der Bellenem a jeho ženou Doris Schmidauerovou. Pavlovým to během dvoudenní návštěvy slušelo. Rozdávali úsměvy na všechny strany a vyměňovali si zamilované pohledy, což zachytila i přítomná redakce eXtra.cz.

Sympatický prezidentský pár strávil dva dny v Rakousku, kde čekal opravdu nabitý program. Během pochůzek bylo vidět, jak si Petr Pavel i Eva Pavlová návštěvu Vídně užívají. Fotoreportérka eXtra.cz dokonce pár zachytila při velmi láskyplných pohledech a nechyběly ani letmé doteky, které značily zamilovanost. Čtvrteční dopoledne věnovali procházce po Vídni. Prošli se kolem budovy Státní opery, podívali se ke katedrále svatého Štěpána a neopomněli ani kavárnu Sacher, jak popisuje fotoreportérka eXtra.cz.

Eva Pavlová navíc kromě širokých úsměvů zaujala i svým citem pro módu. Během čtvrtečního dne vyměnila hned dva outfity, přičemž jedním z nich byly světle modré elegantní šaty s béžovou kabelkou a lakovanými balerínami, zatímco druhý look působil více ležérně. Na vycházku po městě zvolila první dáma sako v barvě lila, bílé triko, světlé džíny a tenisky.

Nabitý program manželů Pavlových

Prezident Petr Pavel dorazil do Rakouska ve středu. S krajany se setkal v restauraci Schweizerhaus ve vídeňském Prátru, jak napsal iDnes. Kromě toho si s českým velvyslancem Jiřím Šitlerem vyslechl vystoupení žákovského orchestru z českojazyčné školy Školského spolku Komenský. Následovala večeře v restauraci Schweizerhaus, na které se s prezidentem setkal i bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Po jídle pak hlava státu starostovi Školského spolku Komenský Karlu Hanzlovi předala šek na devět milionů korun. Peníze jsou určeny na provoz české školy.

Ve čtvrtek se setkali s tamním prezidentem Alexanderem Van der Bellenem i ministryní obrany Klaudií Tannerovou a předsedou Národní rady Wolfgangem Sobotkou.

Na snímky z cesty se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy