Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Petr Kramný znovu u soudu: K fotkám mrtvé Moniky a Klárky nedokázal zvednout zrak

Petr Kramný je opět u soudu.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Dalších 5 fotografií
vražda

Petr Kramný (44), který podle soudu stojí za vraždou své manželky Moniky a dcery Klárky, se stále snaží obhájit svou nevinu. Při přelíčení se promítaly fotky mrtvých těl z místa činu, ale Petr se na ně nemohl ani podívat. Celou dobu hleděl do země. Dále se pouštěla nahrávka telefonátu, kdy Kramný volal na pojišťovnu a smrt své rodiny nahlásil. Při poslechu se mu zalily oči slzami. Více detailů a Petrovo vyjádření sdílel deník Blesk. 

Bude to už skoro deset let, kdy Petr Kramný našel svou manželku a malou dceru mrtvé. Incident se stal v červenci roku 2013 v egyptské Hurghadě. Soud uznal Petra Kramného vinným z vraždy, on sám ale věří, že je nevinný. Tento týden v úterý z něho dostaly vyjádření, které ale o ničem nevypovídá.

Příčinu smrti se snaží prokázat soudní lékař Alexander Pilina, který tvrdí, že údajné důkazy o zabití elektrickým proudem je u obětí zcela odlišné než u lidí, kteří takto skutečně zemřeli. "Žádné stopy po zásahu elektrického proudu jsem nezjistil," řekl patolog Ivo Štainer, jak uvedl deník Blesk.

Zveřejněný telefonát

Obhájkyně Petra Kramného Jana Rejžková se snaží dokázat, že nešlo o vraždu, nýbrž o otravu. U soudu se promítaly fotky z místa činu, na které se ale Kramný nedokázal ani podívat. Po celou dobu měl sklopený zrak k zemi. Poté následovalo zveřejnění telefonátu, když Per Kramný volal na pojišťovnu s tím, že doma našel dvě mrtvoly. "Stala se mi taková věc. Jsem vstanul a zjistil jsem, že manželka s dcerou jsou mrtvé. Že umřely ve spánku. Co mám dělat dál? Mám u vás pojištění," zazněl hlas Kramného v nahrávce. Při poslechu začal Kramný plakat.

Zatím se ještě nerozhodlo

Jednání se zatím odročilo na 8. února. Místopředseda Krajského soudu v Ostravě Igor Krajdl uvedl, že: "Pokud dospěje soud k názoru, že nové důkazy dokládají nevinu odsouzeného, původní rozsudek by zrušil." V takovém případě by se soud už přestal zabývat starými důkazy a zajímal se o důkazy nové.

Jak nedávno redakce eXtra.cz informovala, Petr Kramný radikálně změnil vzhled. Před soud se dostavil jako ze škatulky, je vidět, že na svém vzhledu dbá i za mřížemi, jak je patrné z online přenosu TN.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy