Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Petr Kramný změnil vizáž. O obnovu procesu žádal v dokonalém sestřihu jak z nejlepšího barberu

Petr Kramný dnes a tehdy.
Zdroj: Profimedia, Se souhlasem TV Nova, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Obnova procesu

Krajský soud v Ostravě se v úterý 29. listopadu začal zabývat návrhem na obnovu řízení v kauze Petra Kramného (44), který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Žádost podal Kramný prostřednictvím své advokátky, k ní se pak připojila i jeho matka. Kramný se dostavil před soud jako ze škatulky, je vidět, že na svém vzhledu dbá i za mřížemi, jak je patrné z online přenosu TN.cz.

Všechny posudky obhájkyně předkládá senátu ve prospěch odsouzeného. Jde o posudky zabývající se například patologií ve vztahu ke kardiologii, biomechanikou či elektřinou. Soud se bude zabývat i policejními odposlechy. Petr Kramný se domáhá, aby soud zvážil všechny navržené důkazy. Přistupuje k němu s důvěrou, že rozhodne spravedlivě,“ uvedla obhájkyně Kramného Jana Rejžková podle České tiskové kanceláře.

Podle Rejžkové nové znalecké posudky vylučují elektřinu jako příčinu smrti. Znalci údajně nenašli stopy po zásahu elektřinou ve vzorcích srdce. Nenašli ani průraz kůže, tedy místo, kudy elektrický proud do těla obětí vstoupil. Poukázala i na podjatost předsedkyně původního senátu Renáty Gilové, což Kramný namítal už dříve. Uvedla, že manžel Gilové povoloval policii odposlechy Kramného, v žádostech se k nim vyjadřoval. Podle Rejžkové pak mohl svými závěry ovlivnit úsudek své ženy.

„Už jsem řekl všechno. Odkazuji se na paní doktorku, se kterou plně souhlasím,“ řekl dnes před soudem Kramný, který dorazil v sestřihu podle poslední módu. Na svém zjevu si odsouzený dává záležet i v base.

Oběti podle patologa zemřely jinak

Jako první vypovídal patolog Ivo Šteiner. „Patologií srdce se zabývám celou svou profesní kariéru. Pro teorii o smrti elektrickým proudem jsou jen chabé argumenty,“ řekl. Práci kolegů z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří dospěli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektřinou, označil za odbytou a amatérskou. „Ze srdce byly odebrány jen čtyři vzorky. Víceméně se jednalo o normální nálezy. Jen u jednoho byly nepatrné známky, ale ani ty nebyly průkazné pro zásah elektrickým proudem,“ tvrdí.

Podle Krajdla senát ve čtvrtek s největší pravděpodobností nerozhodne, jednání odročí a ponechá si prostor na vyhodnocení důkazů. „Pokud dospěje soud k názoru, že nové důkazy dokládají nevinu odsouzeného, původní rozsudek by zrušil," uvedl Krajdl. V takovém případě by byl podle něj případ vrácen původnímu senátu krajského soudu, který by měl provést a vyhodnotit jen nové důkazy. „Soud by se tak už nemusel zabývat předchozími důkazy, které byly provedeny během hlavního líčení,“ uvedl Krajdl.

Kontroverzní incident

Celý incident byl na policii oznámen 30. července 2013. Těla Moniky a Kláry Kramných byla nalezena v hotelovém pokoji Titanic Palace v egyptském letovisku Hurghada, kde trávila rodina dovolenou. Podle prvotních zpráv šlo o otravu jídlem, jak tehdy informoval iDnes.

Dle Kramného bylo celé trojici údajně předchozí den špatně, a tak si vzali léky, které přivezli z Česka a když šel Kramný v noci na záchod, objevil v pokoji bezvládná těla manželky a dcery. Nejdříve se je měl pokoušet oživit, poté se vydal pro pomoc na recepci. Z dalších výpovědí ovšem vyplývá, že ženy byly mrtvé nejméně 10 hodin, než Kramný zavolal pomoc.

Podle obžaloby a platného rozdudku je měl usmrtit Kramný elektrickým proudem, čímž řešil problémy v rodině. Trest vykonává ve věznici Mírov.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy