Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pekarová Adamová si kopla do Zemana: Je to ješitný člověk, obklopil se lidmi s vazbami na Rusko, říká

Markéta Pekarová Adamová: Miloš Zeman je ješitný člověk s proruskými spolupracovníky
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
kritika

Markéta Pekarová Adamová hodnotí prezidentování Miloše Zemana jako bídné. Uvedla to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News a odůvodnila to především tím, že se dosluhující hlava státu obklopila pochybnými spolupracovníky. Nelichotivá slova Pekarová Adamová pronesla jak na adresu Vratislava Mynáře, tak na Martina Nejedlého, který má podle šéfky dolní komory parlamentu nezpochybnitelné vazby na Rusko.

Podle Markéty Pekarové Adamové nebudou lidé vzpomínat na Miloše Zemana v dobrém. „Historie jednou zhodnotí prezidentování Miloše Zemana jako takové, které přineslo neblahé věci i na samotný Pražský hrad,“ uvedla šéfka TOP 09 ve vysílání CNN Prima News. Zeman se podle ní provinil nejen kontroverzní milostí pro odsouzeného kamaráda a spolupracovníka Miloše Baláka, který protizákonně nakládal s lánskou oborou, ale také tím, jaké lidi na Hrad dosadil.

"Všichni jsme za 10 let, co byl Miloš Zeman prezidentem, viděli, jakými se obklopil lidmi. Víme, co jsou zač lidé jako pan Nejedlý. Víme o jeho vazbách na Rusko. Pan Mynář figuruje v celé řadě kauz. To všechno je vizitka Miloše Zemana," uvedla Pekarová Adamová na adresu dosluhujícího prezidenta, s nímž dlouhodobě nemá dobré vztahy.

Jak se zdá, Zeman si nerozumí ani s Petrem Pavlem, kterému po volbách nepogratuloval a velmi dlouho trvalo, než se domluvila společná schůzka. „Miloš Zeman se v tomto směru nejen těch 10 let prezidentování, ale i předtím v aktivní politice ukazoval jako ješitný člověk. Myslím, že to je zbytečné,“ rýpla si předsedkyně TOP 09 do Zemana.

Obává se kostlivců ve skříni

Politička také dodala, že se nediví slovům Pavla, který chce dění na Hradě prošetřit, protože se mu zdá podezřelé. Jak uvedl pro týdeník Respekt, obává se mimo jiné odposlechů v kanceláři prezidenta. „Věřím jejich pojetí, že jsou podezřívaví k tomu, co všechno za kostlivce se na ně ze skříní může vysypat,“ řekla Pekarová Adamová na adresu Pavlova týmu.

Poslankyně už nyní jen doufá, že předání moci proběhne v klidu a bez naschválů, protože historie už ukázala, že Zeman se svým "nepřátelům" rád mstí. „Nevím, zda jej (předání) můžu očekávat, ale určitě v něj doufám, protože by to bylo ve prospěch všech občanů ČR,“ doplnila Pekarová Adamová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy