Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Pekarová Adamová a další političky ukázaly nechutné zprávy. Vulgárním a oplzlým útokům čelí i dcera senátorky Šípové

České političky čtou nenávistné komentáře na svou adresu
Zdroj: koláž eXtra.cz / Profimedia.cz, Herminapress
+ Další 2 fotografie
nenávist

České političky nahrály na sociální sítě video, ve kterém čtou na svou adresu kritické zprávy a komentáře. Nenávistné věty autorů se týkají jejich vzhledu, věku, ženské podstaty a dokonce i rodiny. Za projektem stojí iniciativa Fórum 50 %, která video – dostupné na síti X – vytvořila ve spolupráci s šéfkou Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09), senátorkami Adélou Šípovou (za Piráty) a Miluší Horskou (za KDU-ČSL) a poslankyní Michaelou Šebelovou (STAN).

Video na síti X je součástí série s názvem Stop nenávisti. Političky v něm nahlas čtou komentáře ze sociálních sítí na svou adresu.

No to víte, vy už jste taková stará olítaná dakota, tak po kom mají chlapi už pokukovat?“ čte ze svého telefonu senátorka za Piráty Adéla Šípová.


„Já nevím, některé v uvozovkách ženy, že si aspoň neumejou mastnou hlavu, než někam vlezou,“ přidává se poslankyně a členka STAN Michaela Šebelová.

Peprnější výrazy se nebojí přečíst ani senátorka za KDU-ČSL Miluše Horská: „Ty pí*o zku*vená, ať ti ho vrazí někdo p*delí až do krku.

„Dudy má dcerka pěkný“

Nenávistné komentáře se zdaleka nevyhýbají ani předsedkyni české Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09): „Ty jsi fakt pí*a, že ti není rovno. Aby ses z tý Ukrajiny neudělala. Chcípni taky.

Že se verbální útoky často soustředí i na rodinné příslušníky, dokazuje Šípová, matka čtyř dcer (Anny, Kateřiny, Barbory a Terezy) a jednoho syna Lojzy. „Ty seš pí*a blbá, ale dudy má dcerka pěkný, jistě ne po mamince. Jste si jistá, že je dcera vaše?“ cituje senátorka.


Následně čte na svou adresu Horská ještě jeden příspěvek, útočící i na její věk: „Tak toto je senátorská členka stařešinů národa. Ty to máš teda v palici vym*daný.

O útocích na političky hovoří v rozhovoru pro nejnovější číslo magazínu Vogue manželka prezidenta republiky Eva Pavlová. „Pamatuji si, že dokud nebyly sociální sítě, bylo to milosrdnější. (...) Podobné útoky dokážou tu práci někdy znechutit. Příkladem může být paní (slovenská) prezidentka (Zuzana) Čaputová. Ale myslím si, že silné ženy to dokážou zvládnout, přes všechny narážky a urážky,“ míní česká první dáma.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy