Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Pátrání v Krkonoších: Záchranáři řekli, kde žena byla naposledy vidět na kamerách

Záchranáři našli těla matky s dítětem.
Zdroj: Policie České republiky
+ Další fotografie
pátrání

V Krkonoších už čtvrtým dnem bezvýsledně pokračovalo pátrání po ženě a malém chlapci, kteří se měli ztratit krátce po Vánocích v Krkonoších. V pondělí se hledání dvou osob přesunulo do oblasti Růžové hory, do pátrání se kromě českých záchranářů zapojili podle ČTK i polští kolegové. Záchranáři také v ČT zveřejnili informaci, kde naposledy se žena objevila na kamerách a kam měla zřejmě namířeno. Nakonec se ale potvrdily nejčernější obavy. Žena s dítětem jsou po smrti. 

V sobotu a v neděli po ženě a dítěti bezvýsledně pátralo vždy 80 policistů, členů horské služby a hasičů. V neděli policie díky lepšímu počasí mohla do akce asi na pět hodin nasadit vrtulník, který má připravený i na dnešek.

Pondělní pátrání se bude týkat například cesty od mezistanice lanovky na Sněžku na Růžové hoře směrem k Portášovým Boudám nad Velkou Úpou. "Budou se dělat rojnice po obou stranách cesty, kde je předpoklad, že se žena se sáňkami a dítětem pohybovala," řekl novinářům náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Cingr. Vychází se podle něj z toho, že žena zhruba před rokem už stejný výlet absolvovala a je možné, že se na něj v minulých dnech vydala znovu.

Měli dobré vybavení

Českých a polských horských záchranářů se dnes do pátrání zapojilo asi 120, a to profesionálních i dobrovolných. "Přijelo nám pomoci 16 kolegů z Jizerských hor a 20 záchranářů z polské horské služby. Z nich je jeden psovod a dva operátoři dronu," řekl Fryš. Záchranáři používají například čtyřkolky, pomáhají i psi policie a horské služby. Pilotovi vrtulníku dělá přímo na palubě navigátora horský záchranář, píše ČTK.

Záchranáři pro Českou televizi uvedli, že ženu s malým synem naposledy kamery zachytily 28. prosince po druhé hodině odpolední, jak nastupují na lanovku právě na Růžovou horu. Podle informací horské služby byla žena i se synem do hor slušně vybavena a není tak jasné, co by se jim mohlo stát. Cesta byla silně zledovatělá a hledaná Jana K. i se synem Adamem mohli například uklouznout a ztratit cestu.

Časová osa

Policie po dvojici pátrá od pátku 30. prosince, kdy jejich pohřešování oznámil partner ženy a otec jejich syna na policejním oddělení v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Podle policie žena zřejmě odjela autem do Pece pod Sněžkou do penzionu U Sochorů. V Peci pod Sněžkou se ubytovala i s chlapcem v neděli 25. prosince a pobyt měla zakoupený do 30. prosince.

V pátek vpodvečer se majitelka penzionu obrátila na policii s tím, že ženu naposledy viděla v úterý 27. prosince dopoledne. Spojit se s ní nemohla, pokoj v penzionu byl zamčený, před penzionem zůstalo ženino auto. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.

Jana K. měří 165 až 170 centimetrů. Má hubenou sportovní postavu, delší hnědé a rovné vlasy a šedé oči. Její syn Adam má světlé vlasy a kulatý obličej.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy