Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Otřesný útok na základní škole: Prvňáček postřelil svou učitelku, ta bojuje o život

Ilustrační foto.
Zdroj: Pixabay
Střelba

Naprosto šokující čin se stal v jedné ze základních škol v americkém státě Virginia. Teprve šestiletý žák vytáhl při vyučování pistoli a postřelil učitelku, s níž se krátce předtím pohádal. Informace přinesl web The Guardian. 

Incident s tragickým koncem se stal v základní škole Richneck ve městě Newport News v americkém státě Virginie. V prohlášení, které vydala policie, stálo, že teprve šestiletý žák postřelil v pátek 6. ledna během výuky svou učitelku.

Střelba nebyla náhoda, jak prozradili policisté podle webu The Guardian. Žák se měl krátce před střelbou s učitelkou pohádat. Jak je možné, že měl u sebe zbraň, zjišťují kriminalisté. Na nikoho jiného však nezaútočil.

Učitelka má těžká zranění

Třicetiletá učitelka byla okamžitě hospitalizována s život ohrožujícími zraněními. Stav učitelky se podle dostupných informací později zlepšil, ale stále není z nejhoršího venku. Žák byl převezen do policejní vazby.

Město Newport News má asi 185 tisíc obyvatel. Základní škola s 550 žáky má zařízení na detekci kovů, kontroly však probíhají namátkově. Škola zůstane v pondělí zavřená a žákům i rodičům úřady nabídly pomoc psychologa, píše web ABC.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy