Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Otevírací doba 1. a 8. května: Kde si na Den vítězství nakoupíte a jak je to na Svátek práce

Bez supermarketů už si život těžko dokážeme představit. Dokonce i ve svátek.
Zdroj: Pixabay
OTEVÍRACÍ DOBA

Krátce po sobě nás v blízké době čekají dva svátky - 1. května je Svátek práce a 8. května je Den vítězství. Oba tyto dny vycházejí na pondělí, takže se můžeme těšit na prodloužené víkendy. Jak to bude s otevírací dobou našich oblíbených supermarketů? Dejte si na to pozor. Ačkoli jsou oba tyto dny státními svátky, v jeden z nich zůstane otevřeno, zatímco o tom druhém budou muset být některé obchody podle zákona uzavřeny.

Svátek práce slavíme v pondělí 1. května a hned týden nato, 8. května, Den vítězství. Ačkoli se oba tyto dny považují za státní svátky a většina zaměstnanců kromě služeb ve stálých provozech nejde do práce, je mezi nimi zásadní rozdíl. Zatímco na Svátek práce, 1. května, zůstanou všechny obchody otevřené jako běžně, na Den vítězství tomu tak není.

Den vítězství 8. května patří mezi svátky, které jsou vymezeny zákonem o prodejní době, a většina obchodů tak zavře. Otevřeny mohou zůstat jen obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích či ve zdravotních střediscích, velkoobchody, lékárny a čerpací stanice.

Lidl – otevírací doba 8. května

Lidl je přesně ten supermarket, který podléhá zákonu o prodejní době v maloobchodech a zůstane tady na Den vítězství ze zákona uzavřen, jak potvrdil i tiskový mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler: "Dne 1.5.2023 platí ve všech prodejnách Lidl běžná otevírací doba. 8.5. 2023 budou všechny prodejny Lidl uzavřeny."

Albert – otevírací doba 8. května

Prodejny spadají také do kategorie maloobchodů, které zůstanou na Den vítězství uzavřeny. Ne však zcela všechny. "Jediným otevřeným Albertem 8. 5. bude hypermarket v DOC Mercury v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu a splňuje zákonnou výjimku," potvrdil redakci eXtra.cz tiskový mluvčí společnosti Albert.

Penny Market – otevírací doba 8. května

Na Den vítězství zůstanou uzavřeny i všechny prodejny řetězce Penny Market.

Tesco – otevírací doba 8. května

Trochu jinak to budou mít obchody Tesco. Zatímco klasické prodejny budou muset na Den vítězství zůstat uzavřeny, na malé prodejny Tesco Expres se zákon o regulaci nevztahuje a zůstanou tak otevřeny.

Globus – otevírací doba 8. května

Řetězec Globus také žádnou výjimku nemá a zůstane 8. května uzavřen.

BILLA – otevírací doba 8. května

Většina prodejen Billa bude na Den vítězství uzavřena, tak jako ostatní obchody. Výjimkou budou, tak jako vždy, tři prodejny. "V pondělí 8. května zůstanou otevřené prodejny BILLA na Letišti Václava Havla, na hlavním nádraží v Praze a hlavním nádraží v Brně. Tyto prodejny budou mít pro zákazníky otevřeno podle své obvyklé otevírací doby. Vedle toho zůstanou také otevřeny všechny obchody BILLA Stop & Shop na čerpacích stanicích Shell," potvrdil redakci eXtra.cz tiskový mluvčí společnosti Billa.

Kaufland – otevírací doba

Ani Kaufland nemá mít proč na Den vítězství otevřeno a zůstane uzavřen.

Makro – otevírací doba 8. května

Řetězec Makro nepatří mezi maloobchody, ale velkoobchody určené pro velkoodběratele. Zákon o regulaci otevírací doby maloobchodů se na něj tedy nevztahuje a zůstane otevřen, jak potvrzuje jeho tisková zpráva.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy