Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Otčím ubil holčičku Lolu (†2) k smrti, zatímco její matka spala. Později vše svedl na psa

Policie v Anglii.
Zdroj: Pixabay
smrt batolete

Třicetiletá Sinead James byla odsouzena za to, že umožnila svému partnerovi, muži jménem Kyle Bevan (32), zabít její dvouletou dceru Lolu v jejich domě v anglickém Haverfordwestu. Bevan, který tvrdil, že holčičku srazil ze schodů pes, byl shledán vinným z vraždy. Píše o tom britský deník Mirror. James dostala od soudu trest vězení tři roky nepodmíněně a muž byl odsouzen na doživotí s minimálním trestem 28 roků.

Nevlastní otec Loly James způsobil batoleti smrtelné poranění mozku v časných ranních hodinách 17. července 2020, zatímco matka dívky spala. Zranění holčičky byla popsána jako srovnatelná se zraněními obětí autonehod. Na Lolině těle byla zaznamenána více než stovka škrábanců a modřin, měla také rozsáhle poškozené obě oči. O čtyři dny později v nemocnici zemřela, píše Mirror.

Muž dříve popíral, že by Lole ublížil, a tvrdil, že zranění holčičce způsobil pes chovaný v rodině, který ji shodil ze schodů. V prohlášení přečteném u soudu Lolin otec Daniel Thomas obvinil její matku z toho, že nedokázala zajistit bezpečnost dítěte.

Šlo o vyvrcholení týrání, tvrdí soudce

„Lola nejenže zemřela – tedy odešla z tohoto světa nejhorším možným způsobem, ale byla brutálně napadena. Její drobné tělíčko bylo nepředstavitelným způsobem zmasakrováno a moje holčička neměla nejmenší šanci,“ popsal emotivně její biologický otec, jak uvádí web Daily Record.

Při vynášení rozsudku soudce uvedl, že si je jistý, že v době vraždy matka věděla, že Bevanovi nelze Lolu svěřit. Odsoudil ji proto k šesti letům odnětí svobody, ale podle současných pravidel si za mřížemi odsedí pouze tři roky. Doplnil, že útok, který Bevan provedl, byl „úmyslný, velmi násilný a s cílem trvale ublížit“. Měl dokonce zahrnovat použití zbraní.

Bevan neprojevil žádnou lítost nad tím, co udělal, a v každé fázi procesu projevoval pouze starost o sebe. Soudce dodal, že si je jistý, že smrtelný útok byl vyvrcholením několikaměsíčního fyzického týrání dítěte ze strany muže.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy