Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Osudy plné bolesti: 10 andílků, kteří zmizeli. Rodiče dál doufají v zázrak

Ztracené děti v České republice.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Pohřešované děti

Ve středu 25. května je Mezinárodní den pohřešovaných dětí, tzv. „Pomněnkový den“. Ten rozhodně nepatří k nejšťastnějším, ale pojí se s ním naděje. Naděje, že ztracené děti budou znovu nalezeny a rodiče se s nimi opět shledají. Podívejte se na 10 případů zmizelých dětí, které se dosud nepodařilo najít. Ačkoli jejich nejbližší doufají v zázrak, pravděpodobnost šťastného konce s každým dalším uběhlým dnem klesá. 

Rozdílné příčiny, ale stejný osud. Některé české děti se pohřešují už desítky let, jiné se ztratily teprve před nedávnem. Všechny ale mají společného jmenovatele: zoufalé rodiče a příbuzné, kteří stále doufají v nalezení. Čas je ale v tomto případě nepřítelem.

V redakci eXtra.cz jsme přesvědčeni, že opakování je nejen matka moudrosti, ale i obrovský pomocník. Vybrali jsme desítku pohřešovaných osob, které se ztratily jako děti. Připomeňte si v rámci Mezinárodního dne pohřešovaných dětí několik nejbolestivějších příběhů.

Šance jsou minimální

Snad nejživějším případem z těch dlouhodobých je zmizení dvanáctileté Míši Muzikářové. Bez jediné stopy se ztratila 11. ledna 2017. Policejní vyšetřování vedlo k bývalému příteli její matky Otakarovi S., který však spáchal sebevraždu. Pátrání bylo zastaveno, ale Míšina babička stále věří, že milovaná vnučka někde žije. Kriminalisté ale mimo záznam kamer přiznávají, že už hledají zřejmě jen tělo.

Českem otřáslo také zmizení teprve šestileté Valerie Kvasničkové z pražského Žižkova. Kriminalisté nedávají moc šancí tomu, že Valerie ještě žije. V podezření z otřesného činu se ocitla její babička, která dívku surově bila a týrala. Dostala trest osm let. Podrobnosti o šokujícím případu najdete zde. Případem se podrobněji zabýval iRozhlas.cz.

Rodiče unášejí vlastní děti

Často se rovněž stává, že je dítě uneseno jedním z rodičů. S ním pak žije v zahraničí a většinou se už zpátky nevrátí. Děje se to především v rodinách, kde jeden z partnerů je cizinec. Pro matku nebo otce z Česka je pak nesmírně obtížné se s milovaným potomkem znovu setkat.

V galerii najdete desítku pohřešovaných dětí. Pokud byste o některém z nich měli jakékoli informace, neváhejte se obrátit na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy