Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ohrožování lidí si točí na video: Idioti v BMW kličkují na rušné silnici, další je natáčí za jízdy

Každý občas poruší dopravní předpisy. Tu úplně nezastavíte na stopce, tu projedete oranžovou, která už tak úplně oranžová není, to se sem tam stane každému řidiči. Rozum ale obyčejnému člověku zůstává stát nad videi, kterými se baví někteří mladí řidiči a posléze se svými kousky chlubí na sociálních sítích. 

Video začíná na neznámé silnici v Česku, na které je jeden pruh uzavřený a druhým jede normální provoz. Řidič postaršího bavoráku se evidentně jízdou v koloně tak nudí, že si z dopravních kuželů dělá slalom. To, co by na silnici nebo parkovišti bez provozu mohlo být s trochou tolerance považováno za klukovinu, může mít na silnici plné nic netušících řidičů nedozírné následky. Nemá žádné speciální auto, ale olítané BMW se stářím blížícím se dvaceti letům. Stačila by sebemenší chybka či technická závada a mohl by skončit třeba pod protijedoucím kamionem.

Pitomci v BMW se točí za jízdy

Jeho kamarád, který video zveřejnil na internetu, se v autě nechová o moc lépe. Jak je vidět, počínání svého parťáka natáčí za jízdy na mobilní telefon. O několik hodin později přidává fotografii, na které s první generací Škody Superb, autem, jehož stáří se také blíží 20 letům a má nájezd přes tři sta tisíc kilometrů, jede rychlostí kolem sto sedmdesáti kilometrů v hodině.

Nechceme se zastávat zlaté mládeže, která podobné kousky dělá v autech za miliony, ale riskovat tyto věci v ojetinách za nižší desítky tisíc je prostě holé šílenství. V provozu, bez jakéhokoli zajištění bezpečnosti. Přitom víkendové jízdy na některém ze závodních okruhů nebo tréninkových polygonech začínají na pár stovkách korun. A je jen otázkou času, kdy jeden ze samozvaných závodníků ublíží sobě nebo ostatním.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy