Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Ohromná ruská ofenzíva startuje: Na Ukrajinu se řítí spousta tanků a vojenské techniky

Rusové nejspíš zahájili novou ofenzivu.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
válka na ukrajině

Rusové zahájili kolosální ofenzivu na východě Ukrajiny a snaží se prolomit obranu u města Kreminna, řekl veg čtvrtek guvernér Luhanské oblasti Sergej Haidai, jak napsal The Guardian. Prorokovaný ruský nátlak už se tedy rozběhl, dle slov Haidaiho se Ukrajincům zatím daří vzdorovat.  

Velká ruská ofenzíva už začala

Kvůli počasí vyčkávala Ruská strana se zahájením větší ofenzivy, jak i pro náš web uvedli experti. Tu už ale měla podle slov guvernéra Luhanské oblasti Sergeje Haidaiho Ruská federace zahájit. V rozhovoru který poskytl ukrajinské televizi uvedl, že došlo k maximální eskalaci a velkému nárůstu střelby a ostřelování. "Tyto útoky jsou prakticky na denním pořádku. Vidíme malé skupiny [ruských vojáků], které se snaží postupovat s podporou těžké techniky, někdy dokonce i bez ní. Střelba stále pokračuje," dodal Haidai.

Haidai tvrdí, že zatím je ruská ofenzíva bezzubá. "Zatím neměli (Rusové - pozn. redaktora) žádný úspěch. Našim obráncům se je podařilo kompletně odrazit" řekl guvernér. Západní státy dlouho počítali s tím, že někdy před výročím začátku války, které připadá na 24. února by Rusové měli spustit svoji ofenzívu se vším, co mají (kromě jaderných zbraní). Ona očekávaná situace už se nyní mění ve skutečnost. Hlavním cílem vojsk Vladimíra Putina by mělo být obsazení Donbaského regionu, včetně Luhansku, jehož část je v součastnosti pod ukrajinskou kontrolou, jak píše The Guardian.

Moře vojenské techniky

Jak uvádí portál Foreign Policy Rusko se opravdu pustilo do svého nátlaku v plné "parádě". Podle ukrajinské armády má Rusko připraveno k útoku zhruba 3 950 obrněných vozidel, 2 700 dělostřeleckých systémů, 1 800 tanků, 800 raketových, 400 letadel a 300 helikoptér. Spousta techniky potřebuje také spousta vojáků. Těch má Rusko i díky mobilizaci, která probíhá poprvé od druhé světové války, spoustu.

Experti uvádějí, že teplota, která je aktuálně v Doněcké oblasti pod bodem mrazu nahrála Rusku. To tak mohlo iniciovat, kde se bude bojovat. Zároveň však dodávají, že se ruská ofenzíva ještě pořádně nerozběhla. Rusové totiž ještě nenasadili všechno, co mají, ať už se jedná o vojenskou techniku, či samotné vojáky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy