Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Odporný útok v Ústí nad Labem: Místní děti surově napadly stařenku. Rodiče jen přihlíželi

Napadení v Ústí nad Labem: Děti na sídlišti v Neštěmicích kopaly do bezbranné stařenky
Zdroj: Jiří Masojídek/eXtra.cz/Se souhlasem Martina Dvořáka
+ Dalších 22 fotografií
Napadení

V ulici Jindřicha Plachty v Ústí nad Labem-Neštěmicích došlo k naprosto šílenému případu násilí. Toho se na sídlišti, kde bydlí převážně nepřizpůsobiví, dopustily malé děti na bezbranné stařence! Do ženy, která se snažila jen přerovnat své věci v taškách, kopaly a dokonce po ní hodily odrážedlo. To všechno podle videa sdíleného na Facebooku pozorovali dospělí a zřejmě i jejich rodiče, nikdo však nezasáhl. Teror skončil až se zásahem policie. 

Sídliště v ústeckých Neštěmicích patří mezi nechvalně proslulá ghetta v Česku. Jeho špatnou pověst nyní umocnil ohavný útok, který se odehrál za bílého dne přímo mezi paneláky. Vše přitom zachytila kamera. Na videu, které je umístěno na Facebooku, je vidět, jak se shrbená stařenka sehnula ke svým taškám, ve kterých začala něco přerovnávat. V tu chvíli na ni zaútočily malé, zřejmě ani ne starší než desetileté děti.

Nejprve stařenku zezadu nakopl jeden z výrostků. Žena se zapotácela a málem upadla, útok ještě ustála. Pak přišel další kopanec od jiného kluka, opět se k ní připlížil za jejími zády. Asi nejšílenější moment přišel, když k terorizované oběti přiběhl zhruba pětiletý chlapec a mrštil po ní své odrážedlo, které ji trefilo do zad.

Dospělí jen přihlíželi

Do ženy se snažily trefit kopanci i děti, které kolem ní projížděly na kole. Poslední ránu zasadil jeden ze starších chlapců. Svým kopem ji srazil na zem. V tu chvíli začalo do ulice Jindřicha Plachty, kde k šílenému incidentu došlo, přijíždět auto, které útoky přerušilo.

Následně je vidět, jak ke stařence přiběhla jiná žena a vzala odrážedlo, které po šikanované oběti mrštilo jedno z dětí. Zřejmě šlo o matku jednoho z výrostků, která nechtěla, aby auto hračku přejelo. Aby ale zastavila teror, to ne. Spolu s dalšími dospělými mu jen nečinně přihlížela. Útoky zastavil až následný příjezd policie. "Policisté se ženy ptali, zda je v pořádku, žena pouze odvětila, že ano a že nic řešit nechce. Policisté jí rovněž navrhovali, zda nechce pomoci nebo jít případně jinam, rovněž odmítla, tak jako v minulosti již několikrát," uvedla pro eXtra policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Žena je bez domova

Žena podle informací eXtra.cz žije na sídlišti delší dobu, naše redakce na ni narazila už před několika týdny, kdy jsme z Mojžíře připravovali reportáž. Upozornil nás tehdy na ni jeden z místních. „Paní je bez domova, dříve bydlela u jedné ze svých známých tady na sídlišti. Byt ale vybydlely a do nového ji paní s sebou nebrala. Od té doby tady žije na sídlišti, mezi paneláky přespává a dokonce i vykonává potřebu,“ řekl nám k ženě tehdy asi padesátiletý muž, který našeho reportéra sám vyhledal. Útok tak vypadá jako vyústění dlouhodobějších problémů, které na Mojžíři panují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy