Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Od požáru k porodu: Hasič spěchal k ženě, pomuchlal dcerku a jel znovu krotit plameny na Hřensko

Hasič jel od požáru v Hřensku k porodu: Pomuchlal miminko a vrátil se zpátky
Zdroj: Hasiči Praha
+ Dalších 7 fotografií
Porod

Během boje s ničivým požárem v Českém Švýcarsku vznikl i jeden radostný příběh. Zatímco pražský hasič Tomáš na Hřensku krotil plameny, jeho žena začala rodit. Požárník dostal svolení od své jednotky a okamžitě pádil do porodnice, aby byl po boku své partnerky během životní události. Jak popsali pražští hasiči na Twitteru, Tomáš dodržel slib jim daný, a poté co pomuchlal novorozenou dcerku Lilien, vrátil se okamžitě na sever Čech. 

"Jako správná tatínkova hasičská holčička jsem se začla klubat na svět během jeho nasazení v Hřensku, jak taky jinak s tím mým tátou. Mamince jsem dala hodně zabrat, mám 3640 g a 48 cm a jmenuju se Lilien a obě jsme v pořádku," pochlubil se 11. srpna hasič Tomáš na Facebooku. Chybělo přitom málo a propásl by svou životní událost. Tomáš spolu se svou jednotkou totiž krotil plameny v Hřensku.

"Když hasil v Hřensku, jeho žena vyhlásila další poplach. Z požářiště do porodnice Tomáše odvezli dobráci z České Lípy. 'Špinavýho, smradlavýho, ale včas!' Pomuchlal Lilien a pak zase odjel dohasit, co nestihl v Českém Švýcarsku," napsali pražští hasiči naTwitteru, kteří Tomášovi k novému přírůstku do rodiny patřičně poděkovali. I za to, že splnil svůj slib a vrátil se hned na sever Čech.

Akce porodnice byla náročná

Tomáš za možnost být u porodu byl svým kolegům taktéž vděčný. Bez nich by příchod Lilien na svět neviděl. "Chci v první řadě poděkovat velitelům a všem borcům od HZS Praha, kteří mě ve všem během včerejška podpořili a vyšli mi vstříc," vyjádřil Tomáš svůj vděk. Stejně tak i ostatním, kteří se na akci "porodnice" podíleli. A že byla pořádně komplikovaná!

"Neskutečný díky patří hasičům města Česká Lípa, kteří mě navečer po prasknutí vody pohotově z Hřenska na další místo nasazení, do porodnice v České Lípě, odvezli špinavýho, smradlavýho, ale včas. Dál borcům ze Zákup, kteří mě po náročným zásahu u porodu hodili zpět do Hřenska k mým Pražákům, kterým jsem slíbil, že se vrátím a poděkuju jim za vstřícnost dokončením práce," popsal Tomáš hasičské manévry.

Požár v národním parku hasiči v pátek po 20 dnech dohasili a poslední lokalitu předali správě národního parku. Tomášův příběh je přitom jeden z mála pozitivních na celém neštěstí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy