Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Očitý svědek o vraždě v Mostě: Otec si malého vzal jako živý štít, nechali ho vykrvácet, zatímco se hádali, říká

Vražda dítěte v Mostě: Očitý svědek popsal hororový okamžik
Zdroj: Jiří Charvát/eXtra.cz
svědectví

Vražda, která v Česku snad nemá obdoby. Přesně tak by se dal popsat sobotní tragický incident, během kterého v Mostě zemřel nevinný čtyřletý chlapec. Ten podlehl následkům bodného zranění v oblasti krku, což má na svědomí přítel klučinovy matky. Ten se pustil do hádky s biologickým otcem dítěte, jenž chlapce podle očitého svědka použil jako živý štít. Jak zdroj eXtra.cz dále uvedl, oba muži následně pokračovali v hádce, zatímco dítě zůstalo ležet v kaluži krve.

Když policie v sobotu odpoledne informovala o smrti malého dítěte v Mostě, jen málokdo tušil, jak otřesný příběh se za tragédií skrývá. Podle zdroje eXtra.cz si pro čtyřletého chlapce přijel jeho biologický otec, kterému ho však matka odmítla předat. Následně došlo k potyčce mezi zmíněným mužem a partnerem matky. „Prali se před školou, otec dítěte a její partner. Šel okolo manželský pár a muže od sebe odtrhl, přítel matky následně vytáhl nůž a kluka usmrtil,“ popsal redakci eXtra.cz nejmenovaný zdroj.

Tento scénář potvrdil redakci i očitý svědek, jehož jméno stejně jako u předchozího zdroje známe, avšak pro jeho bezpečnost ho nebudeme uvádět. „Partner matky bodl nůž do krku čtyřletému chlapečkovi, ale nechtěl to udělat, chtěl to bodnout do jeho táty. Hrozně se hádali a křičeli, já jsem volala policisty, ale bylo už pozdě,“ popsala osudný moment žena, která byla přítomna hororovému incidentu.

Hádali se a chlapci nepomohli

Ke smrti chlapce přitom nemuselo dojít, kdyby ho otec nevzal do rukou, když viděl, že partner matky vytáhl nůž. „Bylo to šílené, otec si vzal malého jako živý štít. Jak viděl, že ten druhý ho chce bodnout, tak vzal to dítě na ruku a ten útočník chlapečka bodl,“ vyprávěla stále otřesená svědkyně.

Dost možná nejhorší na celé situaci je fakt, že dítěti, které leželo v kaluži krve, se nikdo z aktérů nesnažil dle našeho zdroje pomoct. „Matka se radši prala, než aby pomohla malému. Ten ležel na trávě chudák a nechali ho vykrvácet, zatímco na sebe křičeli a hádali se,“ kroutila hlavou. Následně na místo přijela policie i přivolaná záchranka, avšak pro chlapečka bylo již pozdě. Kriminalisté okamžitě oba muže zatkli a jak v neděli informovali na svém webu, tak jednoho i obvinili.

Policie obvinila útočníka

„Jednoho ze zadržených (ve věku 31 let) dnes krajský vyšetřovatel obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu, jehož se měl dopustit vůči dalšímu zadrženému (46 let). Přitom však došlo ke zmíněnému zranění a následně usmrcení dítěte. Proto byl dotyčný kromě pokusu vraždy obviněn také z usmrcení z nedbalosti. Vyšetřovatel podá státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby, o němž bude rozhodnuto v následujících dnech,“ uvedla policie.

Podle našich zdrojů je matka závislá na drogách, které zároveň prodává. Stejně tak její partner, jenž má na svědomí život chlapce. O tom, že rodička užívá zakázané látky, údajně věděla jak policie, tak OSPOD. Na oba úřady totiž na matku a jejího partnera přišla už řada stížností. „Všichni by měli jít za mříže, jak matka, tak otec, i ten, co bodl,“ má jasno svědkyně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy