Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Očima reportéra eXtra.cz: Skandující dav, mrazivě klidný Pavel a květiny pro Nerudovou

+ Dalších 6 fotografií

Po napínavém souboji se vítězem prvního kola prezidentských voleb stal Petr Pavel. V jeho volebním štábu jsme celou dobu sledovali atmosféru i reakce během sčítání hlasů. Petr Pavel dostál své pověsti člověka, který výrazněji neprojevuje své emoce. Neutrální výraz měl i během huronského výkřiku nadšení jeho podporovatelů. Stručný projev však během dne doplňoval trefnými hláškami. Pro Danuši Nerudovou i šéfku své kampaně si navíc přichystal kytici, čímž dal najevo, že cit a empatie mu nechybí.

Už podruhé se mi "poštěstilo" být jako novinář ve štábu volebního vítěze. V roce 2021 to bylo ve štábu koalice SPOLU a nyní v zázemí vítěze prvního kola prezidentských voleb Petra Pavla. Mohu tak porovnat atmosféru, která se v obou případech mírně lišila.

U Petra Pavla, který měl svůj štáb v krásně zrekonstruovaném domě v centru Prahy, byla atmosféra spíše profesionální než emotivní. Ostatně podobně jako samotná osobnost generála. Sám Pavel zmínil, že své příznivce do štábu nezval. Na rozdíl od zázemí Danuše Nerudové jste tu tedy ani nepotkali žádné známé celebrity.

Kamenná tvář Petra Pavla

Poprvé předstoupil před novináře Pavel okolo třetí hodiny, kdy už bylo jasné, že postupuje spolu s Babišem do druhého kola. Pavel však nechtěl dlouho připustit svůj volební úspěch a ke komentáři musel být v podstatě dotlačen. Na dotazy většinou odpovídal jednou větou, občas i slovem, jak je u něj zvykem.

Během druhé tiskovky o hodinu později už dokonce přišla informace, že Pavel celé první kolo vyhrál. Zatímco část jeho příznivců, která v sále byla, vypukla v bouřlivý jásot a potlesk, Pavel opět zachoval kamennou tvář. "Mám velikou radost, to všichni vidí!" uvedl pak s náznakem úsměvu.

Ve výše zmíněném štábu SPOLU byla oproti tomu atmosféra mnohem bouřlivější a na čelných politicích koalice byla znát euforie, když společně skandovali a bavili se.

Vítěz prvního kola není bez emocí

Pavel však přeci jen dokázal, že není z ledu, když během svého projevu dal kytici šéfce své kampaně. To samé pak zopakoval, když ho přijela podpořit Nerudová. Po celou dobu navíc chrlil množství úderných hlášek, které říkal jakoby mimoděk, v publiku však vždy zarezonovaly.

Celkově byl vidět ve štábu Petra Pavla tah na branku a profesionalita. Jak však sám přiznal vítěz prvního kola voleb, bez větší důraznosti mu to na celkové vítězství stačit nemusí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy