Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Obviněný Dušan Dědeček v Bratislavě zabil 5 studentů: Soud překvapivě rozhodl. Do vazby nepůjde

+ Dalších 5 fotografií

Takový verdikt zřejmě moc lidí nečekalo. Obviněný Dušan Dědeček (60), který v opilosti zabil pět lidí čekajících na zastávce autobusu v Bratislavě, nepůjde do vazby. Soud rozhodl, že bude stíhán na svobodě, jak informoval slovenský web Noviny.sk. Policie ho obvinila z obecného ohrožení a za nehodu mu hrozí až doživotí. 

Vysoce postavený sportovní funkcionář Dušan Dědeček připravil o život pět mladých studentů. V opilosti a v rychlosti více než 130 kilometrů v hodině nevybral zatáčku a vjel do lidí stojících na zastávce městské hromadné dopravy v centru Bratislavy.

Tragédie se stala v neděli 2. října a v úterý 4. října byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby z útěkového a preventivního důvodu, jak informovaly Noviny.sk. Dědeček je obviněn z trestného činu všeobecného ohrožení a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na 20 až 25 let nebo doživotí.

Neprůstřelné vesty a policie v kuklách

Soud nakonec ve čtvrtek 6. října rozhodl, že Dědeček do vazby nepůjde a bude stíhán na svobodě. „Podle soudců pro přípravné konání rozhodování o vazbě není rozhodování o trestu,“ uvedl mluvčí Krajského soudu (KS) v Bratislavě Pavol Adamčiak podle již zmíněného webu.

Soudní jednání s Dědečkem trvalo několik hodin a podle webu Noviny. sk byla po celou dobu uzavřena ulice Šoltésova. Dušana Dědečka přivezla eskorta ozbrojených policistů v kuklách a sám Dědeček na sobě měl neprůstřelnou vestu.

Rozhodnutí soudu není právoplatné a prokurátor podal stížnost. O stížnosti prokurátora bude rozhodovat KS na veřejném zasedání v pátek 14. října.

Dědeček je připraven se omluvit rodinám

Jak informoval slovenský deník Nový čas, svého činu lituje a je připraven se omluvit rodinám obětí. Dle Dědečkova právního zástupce Jiřího Kučery je na tom jeho klient psychicky zle a má veliké výčitky svědomí. Vzdal se také své funkce generálního sekretáře Deaflympijského výboru Slovenska, jak jsme psali v tomto článku.

Poté, co byl po nehodě vzat Dědeček do vazby a následně vystřízlivěl, měl policisty požádat, aby ho zastřelili nebo aby mu půjčili zbraň, že se zabije sám.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy