Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Obviněný Dominik Feri dorazil k soudu: Hrozí mu tři roky, expolitik se snaží vykroutit

+ Dalších 13 fotografií

U Městského soudu v Praze začalo projednání odvolání v případu obviněného expolitika Dominika Feriho. Ten podle nepravomocného rozhodnutí obvodního soudu má jít na tři roky do vězení za zneužívání dívek. Feri přišel k soudu se sebejistým výrazem a během soudního líčení, které sleduje přímo na místě reportér eXtra.cz, se sám hájil, a to spatra. 

Pražský městský soud dnes projedná odvolání v případu Dominika Feriho. Bývalý poslanec TOP 09 si má podle nepravomocného rozsudku odpykat tříleté vězení za znásilnění tří mladých žen, z toho jedné nezletilé. Feri kvůli obvinění rezignoval na poslanecký mandát a opustil politiku. Odmítá ale, že by se dopustil jakéhokoli sexuálního násilí. Proti verdiktu se odvolal jak on, tak i ženy, které se domáhají vyššího odškodného. Vše na místě sleduje reportér eXtra.cz.

Feri se u soudu sám hájil

Feri přišel k soudu v doprovodu obhájců, během projednávání odvolání se pak hájil sám a spatra. Po celou dobu měl sebejistý výraz a opět se mu začal rýsovat jeho typický účes v podobě "afra".


Dva dokonané skutky se podle obžaloby staly ve Feriho žižkovském bytě. Politik tam údajně v březnu a listopadu roku 2016 líbal a osahával dvě dívky přes jejich nesouhlas a následně s nimi prováděl různé sexuální praktiky. Jedné z nich bylo v té době 17 let. V roce 2018 se pak Feri podle rozsudku pokoušel líbat a osahávat stážistku, kterou si coby poslanec přivedl do Sněmovny. Tento skutek soud vyhodnotil jako pokus o znásilnění.

Fanta byla čistá, hájí se Feri

Obvodní soud pro Prahu 3 loni při ukládání trestu vyhověl návrhu státní zástupkyně. Napadeným ženám má Feri zaplatit celkem 510 000 korun, jedné z nich dalších 33 000 za psychoterapii. Po vynesení verdiktu uvedl, že je z rozsudku zklamaný a že doufá v to, že odvolací soud bude mít na případ jiný názor. Ve své závěrečné řeči poukazoval na údajné rozpory ve výpovědích žen.

Zatímco zmocněnkyně poškozených by ráda, aby Feri zaplatil větší odškodnění vzhledem k Feriho vysokému příjmu, bývalý poslanec se u soudu snažil rozporovat výpovědi poškozených. Tvrdil například, že se neprokázalo, že by nalil uspávací látku do limonády Fanty, kterou měla jedna z poškozených vypít a pak ztratit vědomí.

eXtra.cz přinese další informace z průběhu soudního líčení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy